31 Ekim 2017 09:19

Kağıthane'de öğrenci servisi sürücüsüne silahlı saldırı

İstanbul Kağıthane'de servis aracı sürücüsü Kıyasettin Tacer (41) öğrencileri bıraktıktan sonra uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Paylaş

Kağıthane'de servis aracı sürücüsü Kıyasettin Tacer (41) öğrencileri bıraktıktan sonra uğradığı silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Tacer, belli bir süre müdahalenin ardından hayatını kaybetti.

Olay, Kağıthane, Girne Caddesi üzerinde saat 08.45 sıralarında meydana geldi.  Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini okula bırakan okul servisinin sürücüsüne, 200 metre gittikten arkasından gelen cipten 5 el ateş edildi. Vücuduna aldığı kurşunlarla ağır yaralanan sürücü Kıyasettin Tacer (41) olay yerine gelen ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kıyasettin Tacer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek incelemelerde bulundu. Delil araştırması yapan ekipler boş kovanları topladı. Saldırı sırasında araçta olan servis hostesi saldırıyı yara almadan atlattı. Hostes, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 

 Kıyasettin Tacer
Kıyasettin Tacer (41)


Saldırganın servis sürücüsü ile arasında daha önceden husumet bulunduğu ve kimliğinin tespit edildiği öğrenildi. Polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

BAŞKA BİR SERVİS ARACINA DA KURŞUN İSABET ETTİ

Yaşanan silahlı saldırıda başka bir servis aracına da kurşun isabet etti.  Servis aracının camına kurşun isabet eden sürücüsü Hüseyin İlçin, "Servisçiyi vurdular. Onun arabasından seken kurşunlar da bizim araca denk geldi. Ben aracımı yol kenarına bıraktım. Fırından ekmek alıyordum. Bir de baktım ki aracıma kurşun isabet etmiş.Kimin yaptığını bile göremedim. Bir anda sıkıp gitmişler" dedi.

Bir başka servis aracı sürücüsü Seyit Ermiş, "Servisçi okula öğrencileri bırakıp geri dönerken geçmişten husumetleri olan birileri gelerek ateş etmiş. Daha sonra da cip ile kaçmışlar.Bu servisçilerin kaderi. Geçmişten kalan mevzularla vuruluyor ama iş servisçinin başına kalıyor" diye konuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Japonya'da bir evde 9 ceset ve 2 kesik baş bulundu

SONRAKİ HABER

Irkçı saldırıya uğrayan Kürt öğrenciler okulu bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa