28 Ekim 2017 12:20

Sedat Peker’den İsmailağa Cemaati’ne ziyaret

Sedat Peker, ultrAslan tribün lideri Sebahattin Şirin ile birlikte İsmailağa Cemaati’ni ziyaret etti.

Paylaş

Odatv’nin haberine göre, Sedat Peker, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Dirayetli Toplum Geliştirme Derneği’nin onursal başkanı Nezir Yıldız'ı ziyarette bulundu. Ziyarette, Muhammed Gül ve son günlerde FETÖ iddiasıyla soruşturmaya uğrayan “Ayağa Kalk” pankartını hazırlayan, ultrAslan tribün lideri Sebahattin Şirin de katıldı.

Ziyarette Peker, derneği gezerek bilgi aldı. Daha sonra ise cemaat mensupları ile birlikte henüz 8-9 yaşlarındaki çocuklarla kılınan ikindi namazının ardından yapılan duaya geçildi.

Derneğin onursal başkanı Nezir Yıldız ise yaptığı açıklamada, "Derneğimizi ziyarete gelen Sayın Sedat Peker ve Muhammed Gül Hoca, ultrAslan tribün lideri Sebahattin Şirin, Güneydoğu kanaat önderlerinden Mehmet Bozan, Gaziosmanpaşa Spor Kulübü onursal başkanı Cem Tavlı, Ankara eşrafından Musap Bin Ümeyri derneği kurucu ve Başkanı Tahsin Çelik ve kıymetli kardeşim Bülent Kap'a şükranlarımızı sunarız" dedi.

Sedat Peker

ultraAslan lideri Sebahattin Şirin de sosyal medya hesabından bu ziyaret ile ilgili açıklama yaptı. Şirin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Sedat Peker’le Hasbihâl

Doğu Türkistan Dirayetli Toplum Geliştirme Derneği’nin organize ettiği davette, gıyaben birbirimizi tanıdığımız halde kendisiyle ilk defa bir araya gelme fırsatı bulduk. Uzun bir sohbet imkanımız oldu. Kendisinin uyuşturucu ile mücadele planları olduğunu bizlere aktardı. Bizler de bu sorunun herkesin ortak sorunu olduğunu belirterek mücadelesinde kendisinin destekçisi olacağımızı söyledik.

Ayrıca, kendisinin arkasından Kürt düşmanı, Alevi düşmanı olduğunu söyleyenlerin olduğunu fakat bu durumdan çok rahatsızlık duyduğunu belirtti. Davasının ırkçı bir söylem olmadığını, Türkiye merkezli ilahî kelimetullah davası olduğunu, Türkiyemizin başında Kürt veya Alevi bir lider dahi olsa bu davanın hizmetkârı olacağını söyledi. Alevi düşmanlığı ile alakalı söylenenlere tebessüm ederek benim ‘davamın büyükleri Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli gibi erenlerdir’ dedi.”

Sedat Peker


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'da 'Gökçek' protestosuna engelleme

SONRAKİ HABER

İBB meclisinde, cemevlerinin ibadethane sayılması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...