24 Ekim 2017 03:42

ESP yöneticisi Nurcan Vahiç Aksu tutuklandı!

4 gün önce Artvin'in Hopa ilçesinde gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi yöneticisi Nurcan Vayiç Aksu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ESP yöneticisi Nurcan Vahiç Aksu tutuklandı!

Paylaş

Gençağa KARAFAZLI
Artvin

4 gün önce Artvin'in Hopa ilçesinde gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe yöneticisi Nurcan Vayiç Aksu tutuklandı.

Sosyal medyada "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret ettiği" ve 'terör örgütü propagandası yaptığı" suçlamaları ile 4 gün önce Hopa'da evine yapılan baskınla gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe yöneticisi  ve Sosyalist Kadın Meclisleri Artvin Sorumlusu Nurcan Vayiç Aksu, dün gece saatlerinde Artvin Adliyesi'ndeki nöbetçi savcılığa çıkarıldı.

Savcılıktaki ifadesi sonrası tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğine sevk edilen Nurcan Vayiç Aksu, yaklaşık 3 saat süren sorgusu sonrası tutuklanarak Artvin Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

'SUÇ DELİLİ YOK'

Nurcan Vayiç Aksu ile birlikte 4 gün önce gözaltına alınan ve başka bir davadan dolayı ifade verdikten sonra serbest bırakılan eşi Cemil Aksu, Nurcan Vayiç Aksu’nun tutuklanmasını gerektirecek somut hiçbir delil olmadığını belirterek "Eşim Nurcan 4 gün Artvin Eminiyeti'nde gözaltına tutuldu. Gerekçe ise sosyal medyadaki paylaşımları. Gerçekte hiçbir suç olduğuna inanmıyorum. 4 günlük süre içerisinde tutuklanması için delil üretmeye çalıştılar" dedi.

Nurcan Vayiç Aksu, 3 gün boyunca ifadesi alınmaması üzerine açlık grevine başlamıştı.

ÖNCEKİ HABER

İlköğretim okulu bahçesinde ölüm tehlikesi!

SONRAKİ HABER

Şahmiran Tekstil patronundan işçilere: Zammı hak etmiyorsunuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa