18 Ekim 2017 17:31

Tunceli Valiliği öldürülen köylüyü ‘işbirlikçi’ ilan etti

Dersim Ovacık’ta operasyonda çıkan çatışmada arada kalarak ölen köylü Gökhan Keskin, Tunceli Valiliği tarafından “işbirlikçi/kurye” ilan edildi.

Tunceli Valiliği öldürülen köylüyü ‘işbirlikçi’ ilan etti

Paylaş

Dersim’in Ovacık ilçesinin Sarısalkım köyünde başlatılan operasyon sonucu çıkan çatışmada kışlık odun ihtiyacını karşılamak için bölgede bulunduğu belirtilen ve öldürülen Gökhan Keskin, Tunceli Valiliği tarafından “işbirlikçi/kurye” ilan edildi.

Dersim’in Ovacık ilçesinin Sarısalkım köyü kırsal alanında dün akşam saatlerinde başlatılan operasyonda yaşanan çatışmalar sırasında kobra tipi helikopterler tarafından yapılan bombardıman ardından haber alınamayan 27 yaşındaki Gökhan Keskin’in yaşamını yitirdiği, aynı köyde yaşayan Kadir Akar’ın ise kayıp olduğu belirtildi.
 
Köylülerin kış hazırlıkları için odun topladığı kırsal alanda başlatılan operasyonda, bölgenin askerler tarafından abluka altına alınması ardından Keskin ve Akar’dan haber alınmadığı belirtildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvuran Keskin ve Akar’ın aileleri, yaşanan çatışmada Gökhan Keskin’in 2 ateş arasından kalarak yaşamını yitirdiğini söyledi. Ancak Akar’dan halen haber alınamıyor.
 
Tunceli Valiliği tarafından yaşanan çatışmaya ilişkin yapılan açıklamada, kış hazırlığı için odun toplayan Gökhan Keskin’i ve adını vermediği bir kişiye ilişkin “17 Ekim 2017 Tarihinde İlimiz Ovacık İlçesi Kırsalında Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca başlatılan operasyon kapsamında; bir grup terör örgütü mensubunun erzak temin ederken görülmesi üzerine güvenlik güçlerimiz ile teröristler arasında çatışma yaşanmıştır. Çıkan çatışmada teröristlere malzeme temin eden (1) işbirlikçi/kurye iki ateş arasında kalarak hayatını kaybetmiş, (1) işbirlikçi/kurye ve (2) terörist olay yerinden kaçmıştır” açıklamasında bulundu. 
 
Otopsi işlemleri için Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Keskin’in cenazesinin, daha sonra Malatya Adli Tıp Kurumuna götürüldüğü öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE ‘İŞBİRLİKÇİ’ DENİLMİŞTİ

1 Eylül günü Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile yapılan saldırıda öldürülen sivil vatandaş Mehmet Temel için de Hakkari Valiliği önce “terörist” sonra da “işbirlikçi” açıklaması yapmıştı. (Dersim/MA) 
 

ÖNCEKİ HABER

Tramvay hattı çalışmasına tepki gösteren esnaf yol kapattı

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa