OHAL 5. kez uzatılıyor

OHAL 5. kez uzatılıyor

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, OHAL'in uzatılmasının pazartesi MGK gündemine geleceğini söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, olağanüstü halin (OHAL) uzatılacağının sinyalini verdi. Elitaş, uzatılma teklifinin pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu (MGK) gündemine geleceğini söyledi.

OHAL, 17 Temmuz'da 4. kezs 3 ay süre ile uzatılmıştı. OHAL'in uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti.

20 Temmuz 2016'dan bu yana devam eden OHAL kapsamında onlarca KHK çıkarılmış, KHK'lerle on binlerce kamu çalışanı ihraç edilmiş, yayınevleri, televizyonlar, gazeteler kapatılmış ve grevler yasaklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sermaye temsilcilerine yaptığı konuşmada, OHAL'i patronlar rahat etsin, işçiler greve çıkamasın diye kullandıklarını itiraf etmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Ekim 2017 12:46
www.evrensel.net
ETİKETLER OHAL

1 yorum yapılmış

  1. Arslan 11 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Fasizmin kirali yasaniyor bu ülkede....Irkcilik taban yapmis, ISID Ankaraya saraya yerlesmis....peki hani nerede bu türkiyeli devrimci cehpe??????? allah askin sizin icinizde kac tane türk var?????? bir kac yüz türkmen alevi var,baska varmi???? ben inanmiyorum...bu ülkede 40 üzerinde etnik köken var...7 milyondan fazla arab yasiyor bu ülkede...kac arab var sizin yaninizda ???? bir tane yok....Alevi Kürtler,alevi türkmenler baska kimse varmi sizin yaninizda???? neden??nicin???? peki bu irkci fasist isid cetesi ile MHP Vatan Partisi,BBP nin olusturdugu bu irkci fasist cepe nasil ve kim yikacak??????? HDP onbine yakin elemani bir hic ugruna icerde yatiyor......bir daha soruyorum nerede bu devrimci mualefet??????????????????????

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.