Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi öğrencilerinden yemek boykotu

Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi öğrencilerinden yemek boykotu

Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi öğrencileri, pahalı ve kalitesiz yemeklere karşı kantin ve yemekhane boykotu başlattı.

Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi'nde öğrenciler, pahalı ve kalitesiz kantin yemeklerine karşı boykota başladı. Öğle arasında okul bahçesinde toplanan öğrenciler, kendi getirdikleri yiyecekleri yiyerek pahalı kantin ve yemekhaneye karşı 'ucuz ve kaliteli yemek istiyoruz' dedi.

Boykotta olan öğrenciler, fiyatlar düşene ve yemeklerin kalitesi artana kadar kendi yemeklerini getireceklerini ve boykotu daha da büyütmek için çaba harcayacaklarını söyledi. Öğrenciler, "Bizden önceki dönemlerde dahil, her zaman pahalı ve kalitesiz yemeklere maruz kaldık, bundan sonra bunları istemiyoruz" diyerek kantin fiyatlarının düşmesini ve sağlıklı, kaliteli yemekler istediklerini belirtti.

'BOYKOT İÇİN İZİN ALMAK LAZIMMIŞ'

İlk boykot kararını Öğrenci Temsil Kurulu'nda alan öğrenciler, müdür yardımcısından bunun İçin izin almanız gerekir, böyle bir şey yapamazsınız tepkisiyle karşılaştı. Daha önceleri velilerin okul yönetimiyle görüştüğünde "O zaman yemekhaneden yesinler" cevabına karşı öğrenciler "yemekhane fiyatları da pahalı, ha ordan yemişiz ha burdan yemişiz" dediler. 

'ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİ'

* Kantin fiyatlarının düşürülmesi

* Daha sağlıklı ve kaliteli yemeklerin çıkarılması

* Yemekhane fiyatlarının indirilmesi 

Öğrenciler, okul yönetimi tarafından talepleri kabul edilene kadar boykota devam edeceklerini söyledi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER boykotİzmir

5 yorum yapılmış

 1. RSY 15 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Merhaba Aslan Salhan Bey gördüğümüze göre birkaç yazım hatanız bulunuyor. Sizin gibi kaliteli bir insana hiç yakıştıramadık. Efendim muavin yazmışsınız ama doğrusu muallim olacak lütfen bir dahakine dikkat ediniz. Teşekkürler

 2. öğrenci 15 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  Kes lan

 3. Aslan salhan 15 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Tebrik ediyorum o öğrencileri. Koyun gibi tüm yanlışları ve haksızlıkları görmezden gelen ezilmeye pek alışmış bu topluma böyle örnekler lazım. O muavin de kantini yemekhaneyi ulaşacağına öğrenciye laf ediyor. Neden acabaa!!!!

 4. Göktuğ göl 15 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Öğrencilerimizi tebrik ediyorum sağlıksız ve kalitesiz hiçbir yiyecek içecek ogrencilere yedirilmemlidir boykotu sonuna kadar destekliyorum çocuklarımıza öğrenim hayatlarında basarilar diliyorum

 5. Hasan özbaltaa 15 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  O

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.