06 Ekim 2017 11:12

Ülkü Ocakları: Kerkük için 5 bin değil 500 bin ülkücü hazır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kerkük için hazır olduğunu söylediği ülkücü sayısına Ülkü Ocakları'ndan itiraz geldi. Sayı 100'le çarpıldı.

Ülkü Ocakları: Kerkük için 5 bin değil 500 bin ülkücü hazır

Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki bağımsızlık referandumuna ilişkin yaptığı "Kerkük için 5 bin ülkücü hazır" sözüne Ülkü Ocakları'ndan yanıt geldi.

Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz'a göre 5 bin değil 500 bin ülkücü Kerkük için hazır!

T24'ün yansıttığı habere göre Denizli'de Ülkü Ocakları'nın yaptırdığı Alparslan Türkeş Talebe Yurdu'nun açılışında konuşan Kılavuz, Kerkük'ün "atalarının emaneti olduğunu" ileri sürerek şöyle konuştu: "Evet biz de şunu ifade etmek istiyoruz; şakamız yoktur, oyun da oynamıyoruz, 1968'de şahadet şerbetini içen Nuri Kılıç ve diğer şehitlerimiz olduysa vatan, millet şahidimizdir 5.000 değil, samimiyetle 500.000 ülkücü olarak hazır ve nazırız. Geriye dönmeyi düşünmeyerek sadece Allah'a teslim oluruz. İmanımızla, inancımızla soydaşlarımıza olan sorumluluğumuzla geri dönmemek adına yol revan oluruz. Kimse bu işleri oyun oynamak sanmasın. Hele ki sefil, zavallı bu işlerle meşgul olmasın. Sonunun hazin olacağını aklından çıkarmasın."

OCAKTAN: YASALAR 5 BİN SİLAHLI ÜLKÜCÜYE NE DİYOR?

Öte yandan Karar gazetesinde Mehmet Ocaktan, konuya dair bugün yazdığı köşe yazısında "5 bin silahlı ülkücünün hazır olmasına acaba yasalar ne diyor?" sorusunu sordu.

Ocaktan, "Hemen belirtmekte yarar var, hiçbir demokratik hukuk devletinde yasaların tarif etmediği bir silahlı güç olamaz. Dolayısıyla Bahçeli’nin açıklamaları ‘vahim’ kelimesiyle açıklanamayacak kadar tehlikelidir ve de ürkütücüdür. Kuşkusuz işin yasalarla ilgili tarafı tamamen yargıya ait bir durumdur. Dolayısıyla MHP’nin oluşturduğu silahlı bir yapının takibi de yargının işidir. Eğer MHP dışında herhangi bir siyasi parti bizzat genel başkanı tarafından böyle bir oluşumu topluma açıkça deklare etseydi, herhalde Cumhuriyet Başsavcısının bu konuda diyeceği bir şey olurdu." ifadelerini kullandı.

Ocaktan, Bahçeli'nin açıklamasının MHP'nin TSK'ye güvensizliğini yansıttığını da söyledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Milas'ta tarım arazisindeki yangın ormana sıçradı

SONRAKİ HABER

Meksikalı gazeteci Jose Rafael Murua Manriquez ölü bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa