04 Ekim 2017 08:12

Edip Uğur’un bağımsız devam etme kararı aldığı iddiası 

Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un istifa talebini geri çevirdiği ve bağımsız olarak belediye başkanlığına devam etme' kararı aldığı iddia edildi

Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte istifası istendiği ileri sürülen Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sıkıntı yaşandığı iddia edildi. Uğur'un, 'İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın' mesajı gönderdiği söylendi.

Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un istifa et talebini geri çevirdiği, 'İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın' mesajı gönderdiği öne sürüldü.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, AKP'de genel başkan yardımcılığı da yapan Uğur'un, ‘partiden istifa edip bağımsız olarak belediye başkanlığına devam etme' kararı aldığı iddia edildi.

Belediye başkanlarının hangi durumlarda görevden alınacağı 13 Temmuz 2005 tarihli 5393 sayılı Belediye Kanunu'nda belirlenen esaslara göre yapılıyor.

Kanunun 44. maddesinde belediye başkanı, 

* Mazeretsiz ve kesintisiz olarak yirmi günden fazla görevini terk etmesi ve bu durumun mahallin mülkî idare amiri tarafından belirlenmesi,

* Seçilme yeterliğini kaybetmesi (1 yıl ve üzeri hapis cezası alması),

* Görevini sürdürmesine engel bir hastalık veya engellilik durumunun yetkili sağlık kuruluşu raporuyla belgelenmesi,

* Meclisin feshine neden olan eylem ve işlemlere katılması hâllerinden birinin meydana gelmesi durumlarında İçişleri Bakanlığı'nın başvurusu üzerine Danıştay kararıyla görevden alınıyor. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Selvi: Erdoğan, Gökçek açıklamasıyla mesaj verdi 

SONRAKİ HABER

WWF Türkiye'den "Kanal İstanbul" uyarısı: Marmara ölü bir denize dönüşebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa