Hürriyet, Mehmet Y. Yılmaz’a neden yazdırmıyor? 

Hürriyet, Mehmet Y. Yılmaz’a neden yazdırmıyor? 

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın yazılarına son verilebileceği iddia edildi. 

Hürriyet’in en çok okunan yazarlarından, muhalif görüşleriyle de bilinen Mehmet Y. Yılmaz’ın yazılarına son verilebileceği iddia ediliyor. Olağan düzende haftada beş gün yazan Yılmaz’ın son 24 günde sadece iki yazısı yayımlandı. 

T24’te yer alan habere göre 7 Eylül’de yıllık izne ayrılacağını duyuran Yılmaz’ın izin süresinin uzaması, köşesinin kapatıldığına ilişkin iddialarının cevapsız kalması, yazılarına son verilmesinin planlandığı yorumlarına neden oldu. 

Doğan Medya Grubu kaynaklarından alınan bilgilere göre,  Yılmaz’ın durumu, ucu açık izin süresinin bitiminde netleşecek. “Resepsiyonu Kuran-ı Kerim ile açmak” başlıklı yazısı sonrası 7 Eylül’de izne çıktığını duyuran Yılmaz, köşesine 24 Eylül’de dönmüştü. 

“Kartlar yeniden dağıtılırken” başlıklı son yazısında derbiyi değerlendiren Yılmaz’ın, 24 günde sadece iki yazısının yayımlanması dikkati çekmişti. 

Türkiye medyasının dergi sektöründeki en kıdemli isimlerinden de olan Yılmaz, nisan ayında da, 12 yıl sürdürdüğü Doğan-Burda Dergi Grubu CEO’luğunu bırakmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Osman Kaplan 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yazılarını beğenerek okuduğum M.Y.Yılmaz bu gazeteden giderse üzülür ve gazeteyi okumaktan vazgeçer, internet kaydından çıkarırım

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.