TFF, Terim'in tazminatını ödemiyor: İsterse dava açsın

TFF, Terim'in tazminatını ödemiyor: İsterse dava açsın

TFF, Fatih Terim'e 3.5 milyon avroluk tazminatını ödemiyor. TFF'de ağırlıklı görüşün 'Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin' olduğu belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden aldığı Fatih Terim’in tazminat konusu mahkemeye taşınıyor. Terim’in görevine son verildiği kendisine bildirildikten sonra, TFF ile tazminatı için anlaştığı ve 1 yıllık maaşı olan 3.5 milyon avronun ödeneceği iddia edilmişti. Ancak aradan geçen 2 aylık süreçte herhangi bir ödeme almayan Terim, geçtiğimiz hafta TFF’ye ihtarname çekerek 3.5 milyon avroyu istedi.

Hürriyet'in haberine göre geçtiğimiz günlerde toplanan TFF Yönetim Kurulu’nun gündemine Terim’in tazminat konusu da geldi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yönetim kurulunda "tazminat ödememe" kararı ağırlık kazandı. Toplantıda bazı yöneticiler, 3.5 milyon avronun (14.7 milyon TL) ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdi. Ancak daha sonra "Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin" görüşü ağırlık kazandı.

3.5 DEĞİL 4.66 MİLYON AVRO DA İSTEYEBİLİR

Bu gelişmenin ardından gözler Fatih Terim’e çevrildi. Terim, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabilir. TFF ile 15 Kasım 2013’te 5 yıllık anlaşma yapan Terim’in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti. Fatih Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon avroya (19.5 milyon TL) hak kazanacaktı. Ancak, Demirören’le 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon avro üzerinden anlaşmaya varan Terim, daha sonra gönderdiği ihtarnamede de bu rakamı istedi.

TERİM DAVA AÇARSA NELER OLUR?

1) TFF’nin sözleşmeyi tek taraflı feshetme gerekçeleri haklı bulunursa, hiç tazminat ödenmeyebilir.

2) Terim-Demirören anlaşmasındaki 3.5 milyon avro değil, feshedilen sözleşmedeki 16 aylık alacağı 4.66 milyon avro ödenebilir. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Fatih TerimTFF

2 yorum yapılmış

  1. Erdal BALCI 23 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    FATİH TERİM maaşını istemekte haklı.İş kanununun hükümleri açık.Federasyon yönetimi istifa etmeli veya bu ücreti çok istiyorsa mahkemeye gitsin diyenler kendi cebinden ödesin.Bence Fatih hoca bu parayı federasyonun umrunda olmayan Türk sporunun altyapısıni geliştirmek için bağışlar.Federasyon erkekteyönetimi kendi masraflarinin toplamini kamuya erkekse açıklasın.

  2. Xmen 23 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sözleşme yaptı isen adamın parasını ödemenin gerekir. Buna attığın imzanın gereği denir. Sözleşme böyle durumlarda ne yapılacağını açıkça anlatır. Yemiyosa atmiyacaktin imzayı. Ödemeleri gerekir. Zaten mahkeme de öde der. Versin mahkemeye ..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.