Pınar Aydınlar saldırıya uğradı

Pınar Aydınlar saldırıya uğradı

Çağlayan'da görülecek duruşmasına katılmak üzere yola çıkan sanatçı Pınar Aydınlar, trafik ışıklarında durduğu esnada saldırıya uğradı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclis Üyesi ve sanatçı Pınar Aydınlar, 7 Haziran seçim döneminde yaptığı konuşma nedeniyle yargılandığı dava duruşmasına katılmak üzere Kağıthane'de bulunan evinden Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gitti.

Annesi ile birlikte Kağıthane'de bulunan trafik ışıklarında aracı ile duran Aydınlar'a, bordo renkli üzerinde Türk bayrağı olan bir araçtan inen bir erkek saldırdı. Aydınlar'ın aracının camına ve kaportasına tekme atan şahıs, Aydınlar'a küfür ve hakaret etti. 

Aydınlar aracı hızla sürerek olay yerinden ayrıldı. 

Suç duyurusunda bulunacağını belirten Aydınlar, olayın planlı olduğunu düşünmek istemediğini söyledi. Aydınlar, olay sırasında çevrede bulunanların tepkisiz kaldığını da dile getirdi. 

Aydınlar, saldırıyı Twitter hesabı üzerinden "Biraz önce Kağıthane yolunda annemle seyir halinde iken ışıklarda durduğumda bir faşistin saldırısına uğradım ! Aracıma tekme atıldı!" şeklinde duyurdu.

Aydınlar'ın aracında küçük çapta maddi hasar meydana geldi. (İstanbul/MA)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Eylül 2017 16:32
www.evrensel.net
ETİKETLER Pınar Aydınlar

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 22 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Hakdan adaletten yana olan kutsal değerlere inanmış yüce milletimiz-hukuk adamları
    yöneticilerimiz dinine ve kinine bağlılar nasıl taktir ederlerse odur. Onların taktirin in yaratanın taktiri olduğuna inanmamızı istiyorlar. Töbe haşa kendi iradelerini yaratanın idaresi kabul ediyorlar. Bana göre Abdi İpekçi_Uğur Mumcu tam da inananlardı. Acaba bu beyler neye inanmışlar......

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.