25 Eylül 2017 01:06

Yavuz Selim Devlet Hastanesi Tuzla’ya taşınıyor

İstanbul Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin kentsel dönüşüm nedeniyle Tuzla’ya taşınacağı belirtildi.

Paylaş

İstanbul Kartal’da kurulu Yavuz Selim Devlet Hastanesi, şehir hastaneleri kapsamında Tuzla’da yapılan bölge hastanesine taşınmak isteniyor. Taşınmaya gerekçe olarak hastanenin eskimiş olması gösteriliyor ancak çalışanlar hastanenin kentsel dönüşüm kapsamında taşındığını dile getiriyor.

1966 yılında dispanser olarak hizmet vermeye başlayan ve şuan 700 çalışanıyla bölgede binlerce kişiye hizmet veren hastanenin taşınmasına hem çalışanlar hem de halk karşı çıkıyor.

Hastanenin taşındıktan sonra sadece acil bölümünün çalışacağı belirtilse de belirsizlik devam ediyor. Tuzla’ya gitmek zorunda kalacak olan hastalar ise mağdur olacaklarını söylüyor.

‘MAĞDUR OLACAĞIZ’

Evrensel’e konuşan hastane çalışanları ‘’Hangi şartlarda gideceğiz, herkesin düzenli bir yaşamı var. Tuzla’ya gitmek için ekstra maddi külfet ve zaman kaybı yaşayacağız. Kadrolu çalışanlar olduğu gibi taşeron işçilerde var. Alınan ücretler belli, servisimiz olmayacak. Çalışanlar yani biz mağdur olduğumuz kadar bura da Kartal halkı da acil sağlık hizmetinden yoksun olacak ve bu mağduriyeti daha çok yaşacaktır’’ dediler. Çalışanlar çözümün hastanenin taşınmasında değil, yıkılıp yenilenmesi olduğunu ifade ettiler. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Manisa’da sayacılar bugün iş bırakacak

SONRAKİ HABER

Tek kişilik koğuşta tutulan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı panik atak geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa