Yavuz Selim Devlet Hastanesi Tuzla’ya taşınıyor

Yavuz Selim Devlet Hastanesi Tuzla’ya taşınıyor

İstanbul Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin kentsel dönüşüm nedeniyle Tuzla’ya taşınacağı belirtildi.

İstanbul Kartal’da kurulu Yavuz Selim Devlet Hastanesi, şehir hastaneleri kapsamında Tuzla’da yapılan bölge hastanesine taşınmak isteniyor. Taşınmaya gerekçe olarak hastanenin eskimiş olması gösteriliyor ancak çalışanlar hastanenin kentsel dönüşüm kapsamında taşındığını dile getiriyor.

1966 yılında dispanser olarak hizmet vermeye başlayan ve şuan 700 çalışanıyla bölgede binlerce kişiye hizmet veren hastanenin taşınmasına hem çalışanlar hem de halk karşı çıkıyor.

Hastanenin taşındıktan sonra sadece acil bölümünün çalışacağı belirtilse de belirsizlik devam ediyor. Tuzla’ya gitmek zorunda kalacak olan hastalar ise mağdur olacaklarını söylüyor.

‘MAĞDUR OLACAĞIZ’

Evrensel’e konuşan hastane çalışanları ‘’Hangi şartlarda gideceğiz, herkesin düzenli bir yaşamı var. Tuzla’ya gitmek için ekstra maddi külfet ve zaman kaybı yaşayacağız. Kadrolu çalışanlar olduğu gibi taşeron işçilerde var. Alınan ücretler belli, servisimiz olmayacak. Çalışanlar yani biz mağdur olduğumuz kadar bura da Kartal halkı da acil sağlık hizmetinden yoksun olacak ve bu mağduriyeti daha çok yaşacaktır’’ dediler. Çalışanlar çözümün hastanenin taşınmasında değil, yıkılıp yenilenmesi olduğunu ifade ettiler. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

 1. mehmet gezmiş 5 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  kim uydurdu bilmiyorum ama hemen yanımda olan bu hastane 1979 tarihinde yapılmaya başlandı ve 2 sene kadar sürdü ortalama yaşı 37 dir ve doğan sokağın en son yapılan binalarından biridir. sağlamlığına gelince doğan sokağın en sağlam binası olduğuna eminim, şayet yıkılması gerekiyorsa yıkılsın fakat yerine başka birşey değil tekrar hastane yapılsın. kimse bu araziden rant beklemesin rant bekleyenler bedelini ağır öderler....

 2. nil Hisar 6 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Yavuz Selim hastanesinde ameliyat olmuştum konum itibariyle süper yerde hastalar camdan deniz manzarası izleyerek iyi hissedoyorlardi kendilerini umarım yikilmaz

 3. mehmet calıskaner 20 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  kartalın neredeyse en eskı yapıtlarından bırı bu hastane pendıkten bıle bellı olan bu bına adeta kartalın sıluetını olusturmaktadır yıkılmasına uzunuyorum ancak mantıklı dusunuırsek bınanın gecmısı 50 yıla dayanıyor ve yorgun olası bır depremde acı kayıplara mahal vermemek adına yıkılıp yenınısın yapılmasını bende uygun gormekteyım tasınması herkese zarar tek taraflı dusunmemek lazım kac aıle ekmek yıyor ordan


  eskı bır kartallı ....

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.