Dersim'de süren yangın 400 hektarlık alanı kül etti

Dersim'de süren yangın 400 hektarlık alanı kül etti

Dersim'in Geyiksuyu, Sin, Halbori ve Karşılar köyünün ormanlık alanlarında günlerdir süren yangın 400 hektarlık alanı kül etti.

Dersim’in Munzur Vadisi’ndeki Milli Park’ta yer alan Geyiksuyu, Sin, Halbori ve Karşılar köyünün ormanlık alanlarında günlerdir süren yangın sonucu 400 hektarlık alanın kül olduğu bildirildi.

Askeri karakoldan yapılan top atışlarının çıkardığı iddia edilen orman yangının geniş bir alana yayılmasıyla söndürmenin zorlaştığı belirtildi. Köylüler, yangın sebebiyle oluşan duman bulutlarının kent merkezinden dahi görüldüğünü söylediler. Günlerdir kontrol altına alınamayan yangının yurttaşların ve İl Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Söndürme ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda kontrol altına alındığı öğrenildi. Yangın sonucunda yaklaşık 400 hektarlık bir alanın kül olduğu bildirildi. (Dersim/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER DersimOrman yangın

1 yorum yapılmış

  1. Redrock 28 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Dersim nere la ? Tunceli diyeceksiniz Tunceli

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.