18 Eylül 2017 16:43

Pug cinsi köpek veteriner ihmali sonucu yaşamını yitirdi

İstanbul Beşiktaş'taki Ulus semtinde bulunan Ulus Veteriner Kliniği'ne ameliyat için getirilen Pug cinsi köpek ihmal sonucu hayatını kaybetti.

Pug cinsi köpek veteriner ihmali sonucu yaşamını yitirdi

Paylaş

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan veteriner kliniğinin ihmali, 5 yaşındaki Pug cinsi köpeğin ölümüne sebep oldu. Çavuş isimli köpek, türünün getirdiği genetik özellikler sebebiyle burun basıklığı ve yumuşak damak sarkması sonucu nefes almakta güçlük çekiyordu. Onur Güneş adlı yurttaşın sahiplendiği Çavuş'un defalarca ilaçla tedavi edilmesine rağmen iyileşmemesi üzerine ameliyat kararı verildi. 5 yaşındaki Pug cinsi köpeğinin son çare olarak ameliyat olmasına izin veren Güneş, Beşiktaş Ulus'ta bulunan, Ulus Veteriner Kliniği'ne başvurdu.

Burada, veteriner hekim Hamid Salmanzadeh'in kontrolü altında ilaç tedavisine başlandı. 1 ay süren ilaçlı tedavinin ardından kontrole giden Güneş, veteriner Hamid Salmanzadeh'den ameliyat hakkında bilgi edindi. Salmanzadeh bu tip ameliyatlarda "Prof. Erdem bey ile çalıştığını, bu kişinin ameliyata gireceğini ameliyattaki riskin diş çektirmedeki risk kadar olduğunu" söyledi. Bunun üzerine Güneş, ameliyat günü ve ücretinde anlaşarak klinikten ayrıldı.

SKANDAL SAVUNMA: PROFESÖR GELMEYECEK DESEYDİM YAPTIRMAYACAK MIYDINIZ?

Operasyonun yapılacağı 7 Eylül günü saat 10.00 civarlarında Çavuş'u kliniğe teslim eden Güneş, Salmanzadeh'in veteriner olan eşinin ve "Prof. Erdem Bey"in birazdan geleceğini, kendisinin beklemesine gerek olmadığını söylemesi üzerine ücreti ödeyerek buradan ayrıldı. Aynı gün saat 13.00 sularında köpeğinin hayatını kaybettiğini öğrenen Güneş, arkadaşları ile söz konusu kliniğe gitti. Klinikte, Çavuş’un ameliyattan sonra yanında kimsenin olmadığı, serum benzeri herhangi bir şeye bağlı olmadığı ve Çavuş’u sedye ile getirdiklerinde nefes almadığı öğrenildi.
Operasyonu eşi ile birlikte gerçekleştirdiği ve ameliyatta profesör olmadığının öğrenilmesi üzerine açıklama yapması istenen klinik veterineri Hamid Salmanzadeh "Ne yani profesör gelmeyecek deseydim yaptırmayacak mıydınız?" sözleriyle kendini savunmaya çalıştı.

'HUKUK YOLLARINA BAŞVURACAĞIM'

5 yaşındaki Pug cinsi köpeği Çavuş'un ihmal sebebiyle öldürüldüğünü belirten Onur Güneş, hakkını hukuk yoluyla sonuna kadar arayacağını belirtti. Kişisel Facebook hesabından yaşadıklarını aktaran Güneş, "İleride bir çocuğum olsa ancak bu kadar sevebileceğim, gözümden sakındığım biricik oğlum, kardeşim, en yakın arkadaşım, sırdaşım, can dostum Çavuş'un hakkını hukuk yoluyla sonuna kadar arayacağım" dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Dinar MHP'den 40 istifa daha

SONRAKİ HABER

Sudan halkı: Beşir rejimi devrilene kadar yola devam

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa