Önlem alınmayınca şiddet uygulayan koca tarafından öldürüldü

Önlem alınmayınca şiddet uygulayan koca tarafından öldürüldü

Antep’te şiddete maruz kaldığı için eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Adile Deniz, parkta eşi tarafından öldürüldü.

Antep'te, sürekli eşinin şiddetine maruz kalan 42 yaşındaki eşi Adile Deniz parkta öldürüldü. Deniz’in, gördüğü şiddet nedeniyle eşi için geçen hafta uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. Adile Deniz’in katili 50 yaşındaki Salih Deniz, Nizip’te yakalandı.

Şiddet uyguladığı için mahkemenin uzaklaştırma kararı verdiği Salih Deniz, geçen cumartesi günü eşi Adile Deniz'i konuşmak için Merveşehir Mahallesi'ndeki parka çağırdı. Çift arasında burada çıkan tartışmada Salih Deniz, yanındaki tabancayla Adile Deniz'e peş peşe ateş ederek kaçtı. Ağır yaralanan kadın götürüldüğü hastanede kurtarılamayarak ölürken, polis firari kocanın yakalanması için çalışma başlattı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonunda Salih Deniz'in, Nizip'te olduğu bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine harekete geçerek Nizip'e giden ekipler, Deniz'i otogarda yakaladı. Üst aramasında bir tabanca ve 35 kurşun da bulunan Deniz, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (DHA)

www.evrensel.net