11 Eylül 2017 14:42

'14 Eylül’de Ankara Adliyesi’nde buluşalım’

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Ankara Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın, 14 Eylül günü Ankara’da görülecek davasına katılım çağrısı yaptı.

Paylaş

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Ankara, açlık grevlerini cezaevinde sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın, 14 Eylül günü Ankara’da görülecek davasına katılım çağrısı yaptı.

Demokratik kitle örgütleri, kurumlar ve siyasi partilerden oluşan Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Ankara, Nuriye ve Semih’in 14 Eylül günü saat 13.30’de Ankara Adliyesi’nde  görülecek davası öncesinde,  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şube’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda dayanışma adına konuşan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukat Evin Konuk, Gülmen ve Özakça’nın açlık grevlerinin 187. gününü geride bıraktığını hatırlatarak,“Her türlü hak talebinin yok sayıldığı bastırıldığı bir ülkede, açlıklarıyla direniyorlar. Zulme karşı direnmek insanlık onurunun bir gereğidir” dedi. 

Konuk, Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça’nın 112 gündür açlık grevinde ve ev hapsinde olduğunu belirterek, Yüksel Caddesi’nde yaptıkları eylemler nedeniyle Acun Karadağ, Nazan Bozkurt, Mehmet Dersulu'ya ev hapsi verildiğini ekledi.  Konuk, ev hapsine karşı çıkan kişilerin tutuklandığı bilgisini vererek, “Nazife Onay ev hapsine karşı çıktığı için tutuklandı. İşine geri dönmek için direnen Veli Saçılık vücuduna isabet eden çok sayıda plastik mermiye rağmen her gün Yüksel’de direnmekte yaralanmaktadır” diye sözlerine ekledi. Konuk, Gülmen ve Özakça’nın davasına katılım çağrısında bulundu.

Sağlık durumları kritik olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın duruşmaya katılıp katılmayacakları belli değil. (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Premier Lig'de ilk kıyım Crystal Palace'ta: De Boer gitti

SONRAKİ HABER

Döndü'nün katili Şükrü Şengül’ün cinsel istismar davası ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa