05 Eylül 2017 19:35

Hasta ve yakınları 2 hemşireye saldırdı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde acil servise başvuran bir hasta ve 2 yakını, acilde görevli 2 hemşireye saldırdı. (Fotoğraf: Arşiv)

Hasta ve yakınları 2 hemşireye saldırdı

Paylaş

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Güney, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü Salıpazarı ilçesinde 2 sağlık çalışanına yönelik şiddet olayı ile ilgili açıklamada bulundu. Güney, geçen 3 Eylül Pazar günü saat 17.45'de Salıpazarı Devlet Hastanesi acil servisine giriş yapan ve müşahade odasına alınmak istenen hastanın ve iki yakınının görevli bir hemşireyi darbettiğini , başka bir hemşireye de fiziksel müdahalede bulunduğunu belirterek olayı kınadı.

Saldırı nedeniyle bir hemşireye istirahat raporu verildiğini söyleyen Güney, "Olaya dair beyaz kod kayıtları tutulmuş, gerekli hukuki süreç başlatılmıştır. Görevi başında meslektaşımızın darp edilerek şiddete maruz kalması hepimizi derinden üzmüştür. Sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi fedakarca yerine getirmektedirler. Özverili sağlık çalışanları olarak sağlık hizmetlerini halkımızın tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan sunuyoruz. Fakat böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan her türlü şiddet asla kabul edilebilir değildir.Adli makamlara intikal eden tüm vakaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini isteriz. Şiddete maruz kalmış olan sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz" dedi. (Samsun/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Arıza yapan uçağı tarlaya indirdi

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa