Hasta ve yakınları 2 hemşireye saldırdı

Hasta ve yakınları 2 hemşireye saldırdı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde acil servise başvuran bir hasta ve 2 yakını, acilde görevli 2 hemşireye saldırdı. (Fotoğraf: Arşiv)

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Güney, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü Salıpazarı ilçesinde 2 sağlık çalışanına yönelik şiddet olayı ile ilgili açıklamada bulundu. Güney, geçen 3 Eylül Pazar günü saat 17.45'de Salıpazarı Devlet Hastanesi acil servisine giriş yapan ve müşahade odasına alınmak istenen hastanın ve iki yakınının görevli bir hemşireyi darbettiğini , başka bir hemşireye de fiziksel müdahalede bulunduğunu belirterek olayı kınadı.

Saldırı nedeniyle bir hemşireye istirahat raporu verildiğini söyleyen Güney, "Olaya dair beyaz kod kayıtları tutulmuş, gerekli hukuki süreç başlatılmıştır. Görevi başında meslektaşımızın darp edilerek şiddete maruz kalması hepimizi derinden üzmüştür. Sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi fedakarca yerine getirmektedirler. Özverili sağlık çalışanları olarak sağlık hizmetlerini halkımızın tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan sunuyoruz. Fakat böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan her türlü şiddet asla kabul edilebilir değildir.Adli makamlara intikal eden tüm vakaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini isteriz. Şiddete maruz kalmış olan sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz" dedi. (Samsun/DHA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Dursun karagöz 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Ej taraflı düşünmemek lazım bazen gerçekten hak ediyorlar bazen öyle oluyorki hastayı küçümsuyorlar bn trafik kazdı yaptım 3 sırtında kaburga 1 önde kırık vardı işyeri rapor istiyor bayan doktor rapora gerek duymuyormuş gerek yokmus insanalra değer verseler inanın bunlar olmaz yani herkes işini yapmali

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.