05 Eylül 2017 16:01

Denizlerin avukatlarından Sadık Akıncılar hayatını kaybetti

Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının yanı sıra Erdal Eren'in de avukatlığını yapan Sadık Akıncılar hayatını kaybetti.

Denizlerin avukatlarından Sadık Akıncılar hayatını kaybetti

Paylaş

Siyasi tarihin en önemli dönemlerine yakından tanıklık eden Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının avukatlığını yapan Sadık Akıncılar, 73 yaşında hayatını kaybetti.

İzmir’in Dikili ilçesindeki evinde geçen pazar günü rahatsızlanan evli ve 2 çocuk babası Sadık Akıncılar, kaldırıldığı Manisa 8 Eylül Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sadık Akıncılar'ın cenazesi bugün Dikili Merkez Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Dikili Kabristanlığı'nda toprağa verildi.

Akıncılar'ın cenaze törenine eşi Şule Akıncılar, çocukları Ulaş ve Dorukhan Akıncılar, Dikili Eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol, arkadaşları, aile yakınları ve sevenleri katıldı.

Cenazede 37 yıllık hayat arkadaşını anlatan eşi Şule Akıncılar; "Maalesef çok ani bir şekilde aramızdan ayrıldı. Ani bir solunum rahatsızlığı yaşadı. Hemen arkasından da oksijen gitmediği için kalbi durdu. Bunu daha önce 3 kere yaşadık. Üçüncüsünde geri döndürülemedi. 73 yaşında 37 yıllık hayat arkadaşım, dostum gitti. Hayatı boyunca hep dik durdu. Hiç kimsenin karşısında eğilmedi. Onun için çok gurur duyuyorum. Devrimciydi. Devrimci olarak öldü. İnandığı şeylerin hepsini yapmaya çalıştı. Dava arkadaşları için elinden geleni yaptı. Bunların arasında en bilinenleri Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıydı" dedi.

Sadık Akıncılar, Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan ve arkadaşlarının davalarına bakmıştı. Akıncılar aynı zamanda Yargıtayda temyiz aşamasında yaşı bir yaş büyütülerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’in de avukatlığını üstlenmişti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Karaburun Bilim Kongresi başlıyor

SONRAKİ HABER

Saadet Partisinin il il belediye başkan adayları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa