02 Eylül 2017 18:00

Erdoğan’ın oyları partinin gerisine düştü

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım: Erdoğan’ın oy oranı yüzde 30-34 arasında. AKP’nin oy oranı ise yüzde 36-40 bandında.

Erdoğan’ın oyları partinin gerisine düştü

Paylaş

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, kamuoyu araştırma sonuçlarına işaret ederek, AKP tarihinde ilk kez Erdoğan’ın oylarının partinin gerisine düştüğünü söyledi ve şu bilgiyi paylaştı: “Erdoğan’ın oy oranı yüzde 30-34 arasında. AKP’nin oy oranı ise yüzde 36-40 bandında”.

Nadir Yıldırım, son kamuoyu araştırmalarına işaret ederek, AKP tarihinde ilk kez Partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarının partinin gerisine düştüğünü söyledi.

Artı TV’de Celal Başlangıç’a açıklamalarda bulunan HDP’li Yıldırım, eskiden “AKP, Erdoğan’a muhtaçtı” dendiğini, AKP’nin zor dönemlerinde Erdoğan’ın meydanlara çıkarak partiyi zor durumdan kurtarmaya çalıştığını anlatarak, şimdi durumun değiştiğini savundu. Yıldırım, son gelen kamuoyu araştırmalarının da ‘Erdoğan’ın AKP’ye muhtaç pozisyonunda olduğunu’ gösterdiğini öne sürdü:

AKP’nin oyu Erdoğan’dan daha fazla. Bir çok araştırmanın sonucuna göre ortalama bir rakam verirsem Erdoğan’ın oy oranı yüzde 30-34 gibi. AKP ise yüzde 36-40. İlk defa AKP tarihinde böyle bir şey yaşanıyor. Artık çöküşün başlangıcını aşmış durumda. Hızla başağı gidiş var. Bunu durdurma çabası, çöküşü daha fazla hızlandırıyor.

HDP’li vekil ayrıca AKP kurmaylarının yüzde 80-90’ının Erdoğan’ın elinde ‘rehin olduğunu’ duyduklarını da ifade etti. Yıldırım, “Kiminin eniştesini, oğlunu, kızını almış. Damatlar bir dönem gündemdi zaten. Bunların hepsi rehin” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Alkollü içki hazırlama’ dersinin kaldırılması tepki çekti

SONRAKİ HABER

Osmaniye’de kadın cinayeti yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa