31 Ağustos 2017 16:07

Ahmet Hakan'dan Türkiye gazetesine tepki

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, Türkiye gazetesinin Hürriyet'e karşı başlattığı kampanyaya tepki gösterdi.

Ahmet Hakan'dan Türkiye gazetesine tepki

Paylaş

Ahmet Hakan, İhlas Holding çatısı altındaki Türkiye gazetesinin, Hürriyet’e kayyım atanması için başlattığı kampanyaya tepki gösterdi.

Holdingin Sahibi Mücahit Ören’e yönelik olarak “Beslediğin tetikçilerini üzerimize salarak bizi bezdireceğini mi sanıyorsun be hey Amerikan Mücahit’i” diyen Hürriyet Yazarı Hakan, sözlerinin devamında “Yavuz hırsız oldun da, çıkardığın yangınla, yaptığın çaçaronlukla yaptığın gaspı yazıp çizenleri sindirip susturacak mısın be hey Florida Mücahit’i” ifadesini kullandı.

Ahmet Hakan’ın “Vay Miami’li Mücahit vay! Vay yavuz hırsız vay” başlığıyla yayımlanan dünkü yazısında, “Beslediğin tetikçilerini üzerimize salarak bizi bezdireceğini mi sanıyorsun be hey Amerikan Mücahit’i!

Tıpkı “Fadılzede” gibi “İhlaszede” diye bir kavramın oluşmasına neden olmuşsun... Gariban insanlar gasp ettiğin paralarını almak için örgütlenmek zorunda kalmış... Utanıp yerin dibine girmek yerine... Bunları dile getiren bizlere mi saldırıyorsun be hey sefa Mücahit’i!
Özal döneminde Özalcı... Demirel döneminde Demirelci... Çiller döneminde Çillerci... Asker döneminde askerci... AK Parti döneminde AK Partici... Yırtmanın yolunu böyle mi buldun be hey çıkarcı Mücahit!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ahmet Hakan’ın da aralarında bulunduğu bazı Hürriyet yazarları, bir süredir İhlas Holdinge ait İhlas Finansın yükümlülüklerine ilişkin olarak ve Ören’i eleştiren yazılar kaleme alıyordu.

Bunun üzerine başını Cem Küçük’ün çektiği Türkiye yazarları da harekete geçti ve Türkiye gazetesi ‘Hürriyet’e kayyum’ kampanyası başlattı. TGRT Haber tarafından da desteklenen ‘Hürriyet’e kayyum’  kampanyası için gazetenin yazarları, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Hürriyet’i hedef alan makaleler kaleme aldı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Fenerbahçe'de Neto 1 yıllık imzayı attı

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa