30 Ağustos 2017 03:56

Yeni sezonun filmleri Filmekimi’nde

İKSV tarafından 16. kez düzenlenen 'Filmekimi', 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da sinemaseverleri muhteşem yapımlarla buluşturacak.

Yeni sezonun filmleri Filmekimi’nde

Paylaş

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 16. kez düzenlenen “Filmekimi” programı 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren bir program sunacak. Filmler Salon İKSV’de izlenecek. 

‘THE SQUARE’DEN, ‘HAPPY END’E

Filmekimi programında bu yıl, Cannes’da Altın Palmiye kazanan “The Square”den, Jüri Büyük Ödülü dahil dört ödül kazanan “120 BPM”ye; Juliette Binoche, Gérard Depardieu gibi sanatçıların oyuncu kadrosunda yer aldığı “Bright Sunshine in”den, Yorgos Lanthimos’un Cannes En İyi Senaryo ödüllü yeni filmi “The Killing of A Sacred Deer”a birçok yapım yer alıyor. Filmekimi kapsamında Michael Haneke’nin Cannes Film Festivali’nde yer alan filmi “Happy End” ve Safdie kardeşlerin son filmi “Good Time” gibi birçok filmi izlemek mümkün olacak. Programda ayrıca Cannes’da Diane Kruger’e En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandıran ve Almanya’nın bu yıl “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Oscar aday adayı olarak gösterdiği Fatih Akın’ın filmi “In The Fade” da programda olacak. edecek. 

İstanbul’un ardından bu yıl 27-29 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’a da uğrayacak olan Filmekimi gösterimleri 6-8 Ekim’de Edirne, 13-15 Ekim’de Eskişehir, 13-17 Ekim’de Ankara, 20-22 Ekim’de Diyarbakır ve 20-24 Ekim’de İzmir olmak üzere 7 farklı şehirde gerçekleştirilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Chomsky'nin 'Güç Kimin Elinde?' kitabı Türkçeye çevrildi

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa