28 Ağustos 2017 04:18

Aslan: Sesimiz daha gür çıksın istiyorsak abone olmalıyız

DİSK/Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Evrensel’in e-gazete abonesi oldu. Aslan; 'Evrensel’e karşı görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor' dedi.

Aslan: Sesimiz daha gür çıksın istiyorsak abone olmalıyız

Paylaş

DİSK/Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Evrensel’in e-gazete abonesi oldu.

Abone olduktan sonra açıklama yapan Aslan, “Evrensel 23 yıldır her şeyiyle işçi ve emekçilerin yanında oldu. Sesimizin daha güçlü ve gür çıkmasını istiyorsak, bizim de Evrensel’e karşı görevlerimizi yerine getirmemiz, abone olmamız, abone etmemiz gerekir” dedi. 

İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN SESLERİNİ DUYURMASI ZORLAŞIYOR

Aslan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sermayenin saldırılarına karşı görevimiz, işçi sınıfının ve emekçilerin birliğini örgütlemek, emek örgütlerinin ortak davranmasını sağlamak. Yaşananlar bunu zorunlu kılıyor. Hergün yeni saldırı yasalarıyla yüz yüzeyiz. İş cinayetleri, meslek hastalıkları, ağır çalışma koşulları, zorunlu mesailer, düşük ücret, taşeronlaştırma, daha onlarca saldırı yasalarına yenileri ekleniyor. 

Kıdem tazminatına göz dikildi, grevler yasaklanıyor, gerçekleri yazan emekçi basın üzerinde baskılar bitmiyor. Gazeteciler cezaevine atılıyor. OHAL dayanak edilerek, KHK çıkarılarak baskıcı, otariter bir sistem adım adım inşa ediliyor. Adalet arayışı kendisini daha yakıcı hissediyor. Bütün bu sorunlar karşısında havuz medyası ve sermaye medyası birlikte davranıyor. İşçi ve emekçilerin haber alma hakkı ve kendi seslerini duyurma giderek zorlaşıyor. 

Evrensel 23 yıldır her şeyiyle işçi ve emekçilerin yanında oldu, grevleri, direnişleri, yasakları, iş cinayetlerini yazdı. İşçi ve emekçilerin haberleşme, dayanışma, tecrübeleri ortaklaştırma, birbirinden öğrenme ve birlikte hareket platformu oldu. 

Sesimizin daha güçlü ve gür çıkmasını istiyorsak, bizim de Evrensel’e karşı görevlerimizi yerine getirmemiz, abone olmamız, abone etmemiz gerekir. Bunu için abone oluyorum, tüm emek dostlarına Evrensel’in e-gazete uygulamasına abone olmaya çağırıyorum.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İran; güç dengesi değişti

SONRAKİ HABER

Hatay'da şiddetli yağış bentleri yıktı, bir mahalle su altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa