27 Ağustos 2017 14:23

Eski MİT mensubu Enver Altaylı 'FETÖ'den tutuklandı

Eski Milletvekili Orhan Kavuncu, eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın 'FETÖ' soruşturması kapsamında tutuklandığını açıkladı.

Eski MİT mensubu Enver Altaylı 'FETÖ'den tutuklandı

Paylaş

Eski MİT mensubu 73 yaşındaki Enver Altaylı, Ankara merkezli 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında Antalya'nın Manavgat ilçesinde gözaltına alınmıştı. Enver Altaylı, sorgulanmak üzere Ankara'ya götürülmüştü.

Eski Milletvekili Orhan Kavuncu, kayınbiraderi Enver Altaylı'nın tutuklanmasını sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla duyurdu.

'ÖRGÜTE YARDIM ETMEK SUÇUNDAN TUTUKLANDI'

"Allahtan korkmaz kuldan utanmaz kişiler kına yaksın!" diyen Orhan Kavuncu, şu bilgileri verdi: "Enver Altaylı 20 Ağustos 2017 günü gözaltına alındı. Bugün de tutuklandı. Avukatından öğrendiğimiz kadarıyla, 2013 yılında MİT'e alınan 15 Temmuz'dan sonra da FETÖ'cü olduğu için MİT'ten ihraç edilen ve halen tutuklu olan birisi Enver Altaylı'ya telefon edip yardım istemiş. Buna istinaden örgüte yardım etmek suçundan yargılanma istemiyle tutuklandı. Bunun dışında bilmediklerimiz var mıdır? Olabilir. Enver Altaylı benim halamın oğlu, kayın biraderim, benden beş yaş büyük ağabeyimdir. Fikri yapımın oluşmasında katkısı olmuştur. Dolayısıyla onunla ilgili davayı takip etmek, yardım etmeye çalışmak benim en tabii vazifemdir. Dosyanın içeriğinden hareketle hukuki bir mücadele de verilecektir. Ama siyasi gerekçelerin daha ağır bastığını düşündüğüm bu olayda, ilkelerden de hareket ederek Enver ağabeyimin yanında yer alacağım." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Martin Schulz: Erdoğan başka dilden anlamıyor

SONRAKİ HABER

Adana'da bir erkek tartışma bahanesiyle eşini öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa