Heybeliada’da ‘barış için’ konser

Heybeliada’da ‘barış için’ konser

Barış İçin Müzik ve Adalar Çocuk Orkestrası bugün Heybeliada Ruhban Okulunda klasik batı müziğinden eserleri seslendirecek.

Barış İçin Müzik ve Adalar Çocuk Orkestrası bugün Heybeliada Ruhban Okulunda klasik batı müziğinden eserleri seslendirecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik  saat 19.00’da başlayacak.

BARIŞ İÇİN MÜZİK VAKFI

Barış için Müzik, Mimar Mehmet Selim Baki tarafından 2005 yılında kuruldu. Baki’nin gençlik hayali olan bu girişim, eşi Dr. Yeliz Baki ile sürdürdükleri çalışmalar sonucunda 2011 yılında Barış için Müzik Vakfına dönüştürüldü. Bugün Barış için Müzik Vakfı çatısı altında Barış için Müzik Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Barış için Müzik Oda Müziği Toplulukları çalışmalarına devam ediyor.

ADALAR ÇOCUK ORKESTRASI

Adalar Kent Konseyinin aylarca üzerinde çalıştığı ve 15 Haziran 2016’da proje aşamasına getirdiği Adalar Çocuk Orkestrası, 2016 eylül ayından itibaren çalışmalarını hızlandırdı. 5 ila 14 yaş arası toplam 55 çocuğun katılımıyla hızla büyüyen Adalar Çocuk Orkestrası, Barış İçin Müzik Orkestrasının deneyimleriyle yola çıktı. Halk eğitim merkezi öğretmenleri ve gönüllü eğitmenlerden oluşan orkestra büyük ilgi görmeye devam ediyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Heybeliada