25 Ağustos 2017 11:07

Antalya'da HDP ve ÇHD başkanları tutuklandı

Antalya'da kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği'nin Antalya Şube başkanı ve HDP il eş başkanları tutuklandı.

Antalya'da HDP ve ÇHD başkanları tutuklandı

Paylaş

Antalya'da, kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) Antalya Şube başkanı avukat Deniz Demirel ile HDP il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi, terör soruşturması kapsamında tutuklandı. 

Antalya'da 11 Ağustos sabahı PKK’ye yönelik olduğu söylenen soruşturma kapsamında çeşitli adreslere düzenlenen operasyonlarda, aralarında KHK ile kapatılan ÇHD'nin Antalya Şube Başkanı avukat Deniz Yıldırım, avukat Ramazan Gökalp ile HDP Antalya il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı'nın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Dosyası ayrılan 11 kişiden 5'i, dün sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Aralarında HDP il eş başkanları ile 2 avukatın da bulunduğu ikinci gruptaki 11 kişi, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Avukat Deniz Yıldırım ile HDP il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı'nın da aralarında bulunduğu 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 kişi ise adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. (Antalya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İnşaatın 7'nci katında tehlikeli çalışma

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa