24 Ağustos 2017 15:39

Vali Kaymak: Öğrenciyi terbiye için okşayabilirsiniz

Samsun Valisi Osman Kaymak, öğrencilerin terbiye edilmesi için 'hafif okşanabileceğini' söyledi, 'Şikayet olursa yanınındayız' dedi.

Vali Kaymak: Öğrenciyi terbiye için okşayabilirsiniz

Paylaş

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada öğrencilerin terbiye edilmesi için "hafif şekilde okşanabileceğini" söyledi. Kaymak, öğrenciye dayağı ima ettiği konuşmasında öğretmenlere 'Yanınızdayız' dedi.

Kaymak'ın kullandığı ifadeler şöyle: "Okullardaki disiplin sorunlarında birinci olarak müdürü sorumlu görürüz. Müdür, okuluna hakimse, öğretmene hakimse veliyle öğrenciyle güzel diyalog kurmuşsa bu iş olmaz. Hiç olmaz demiyorum olmamalıdır. Oluyorsa da kendinizi sorgulayacaksınız, biz de sorgularız. Bu çerçevede söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın, öğrencinin terbiye amacıyla hafif okşanması konusunda rahat olun. Malum, insanlar en küçük şikayetlerde dilekçe yazıyorlar Valiliğe, öğretmen öğrencimizi dövdiü, şikayetçiyim diye. Terbiye amaçlı çocuğun geleceği için bunu yapmışsa biz her zaman için öğretmenin ve sizin yanındayız." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Adana Film Festivali’nin kapsamı genişliyor

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa