Vali Kaymak: Öğrenciyi terbiye için okşayabilirsiniz

Vali Kaymak: Öğrenciyi terbiye için okşayabilirsiniz

Samsun Valisi Osman Kaymak, öğrencilerin terbiye edilmesi için 'hafif okşanabileceğini' söyledi, 'Şikayet olursa yanınındayız' dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada öğrencilerin terbiye edilmesi için "hafif şekilde okşanabileceğini" söyledi. Kaymak, öğrenciye dayağı ima ettiği konuşmasında öğretmenlere 'Yanınızdayız' dedi.

Kaymak'ın kullandığı ifadeler şöyle: "Okullardaki disiplin sorunlarında birinci olarak müdürü sorumlu görürüz. Müdür, okuluna hakimse, öğretmene hakimse veliyle öğrenciyle güzel diyalog kurmuşsa bu iş olmaz. Hiç olmaz demiyorum olmamalıdır. Oluyorsa da kendinizi sorgulayacaksınız, biz de sorgularız. Bu çerçevede söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın, öğrencinin terbiye amacıyla hafif okşanması konusunda rahat olun. Malum, insanlar en küçük şikayetlerde dilekçe yazıyorlar Valiliğe, öğretmen öğrencimizi dövdiü, şikayetçiyim diye. Terbiye amaçlı çocuğun geleceği için bunu yapmışsa biz her zaman için öğretmenin ve sizin yanındayız." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER SamsunOsman Kaymak