Venedik Valisi: Allahu Ekber diye bağıran herkes vurulacak

Venedik Valisi: Allahu Ekber diye bağıran herkes vurulacak

Venedik Valisi 'Allahu Ekber diye bağıran herkes vurulacak' deyince Floransa Valisi toplantı salonuna 'Allahu Ekber' diye girerek şaka yaptı.

İtalya’nın turistik bölgelerinden Venedik şehri valisi, ‘Allahu Ekber’ diye bağıran herkesin vurulması için emir verdiğini belirtti. Rimini bölgesinde gerçekleşen bir konferansta konuşan Vali Brugnaro, “San Marco Meydanı’nda Allahu Ekber diye bağıran herhangi biri keskin nişancılar tarafından vurulacağını bilmeli. 1 sene önce olsa 4 adım sonra vurulurlar derdim, ama şimdi 3 adım attıktan sonra vurulacaklar diyorum” ifadelerini kullandı.

Brugnaro, geçen aylarda Rialto köprüsünü havaya uçurmak isteyen 4 kişinin Venedik’te yakalandığını söyledi. İtalyan vali, “Allah’ın yanına gitmek istediklerini söylediler. Bu yüzden onları köprüden fırlatmadan, doğrudan Allah’a göndereceğiz. Onları vuracağız” ifadelerini kullandı.

FLORANSA VALİSİ ‘ŞAKA’ YAPTI

Toplantının bitiminde ise ‘şaka’ yapmak isteyen Floransa Valisi Dario Nardella, odaya ‘Allahu Ekber’ diye bağırarak girdi. Fakat kameralara yansıyan bu ‘espri’ İtalyan medyasında yayılınca, özellikle İspanya’daki "terör" saldırılarının ardından eleştiri topladı.

Nardella ise Facebook sayfasından bir özür yayınlayarak, “Videoda görülen ve internette yayımlanan görüntülerdeki yorumlardan ötürü üzgünüm. Kimseyi üzmek istememiştim, özellikle Müslüman toplumunu. Onların dinleri hakkında şaka yapma veya son günlerde yaşanan trajik olayları anımsatma gibi bir niyetim yoktu” diye yazdı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER VenedikFloransa