23 Ağustos 2017 20:13
Son Düzenlenme Tarihi: 24 Ağustos 2017 12:26

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu'nun tutuklanmasına tepki

ESP Genel Başkanı Çicek Otlu'nun tutuklanması İstanbul'da çeşitli siyasi parti ve kitle örgütü tarafından protesto edildi. 

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu'nun tutuklanmasına tepki

Paylaş

Ezilenlerin Sosyalist Partisi'nin (ESP) çağrısıyla Kadıköy Kalkedon Meydanında bir araya gelen Parti ve kitle örgütü temsilcileri basın açıklamasıyla Çiçek Otlu'nun tutuklanmasını  protesto ettiler. "Çiçek Otlu'ya Özgürlük", "Yaşasın Devrimci Dayanışma", "Faşizme Karşı Omuz Omuza" sloganlarının atıldığı eyleme Devrimci Parti, HTKP, EMEP, HDP, HDK, EHP, DAF, Devrimci Hareket ve Partizan destek verdi. 

'SALDIRILAR PARTİMİZİN İRADESİNİ KIRAMAZ'

ESP Genel Başkan Yardımcısı Fadime Çelebi, ESP'nin kuruluşundan bu yana baskıların devam ettiğine dikkat çekerek, "Partimizin iradesine yönelik yıllardır saldırılar gerçekleşiyor. Bu saldırılar partimizin iradesini asla kıramayacaktır. ESP bu topraklarda adaletsizliğe, eşitsizliğe karşı bu güne kadar mücadele yürütmüştür. Bu saldırılara karşı birleşik mücadele hattı örerek direnişe devam edeceğiz. ESP'nin kuruluşundan bu yana genel başkanları tutuklandı. Bizleri genel başkanlarımızı, MYK üyelerimizi tutuklayarak susturamazsınız. ESP yılmadı yılmayacak" diye konuştu.

'OMUZ OMUZA MÜCADELE BÜYÜYECEK'

Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini hatırlatarak, "Darbe başarılı olsaydı siyasi parti temsilcileri tutuklanacaktı. Darbe başarısız oldu ancak tutuklamaları bir şekilde yapıyorlar. Demokrasiden yana olan herkes tutuklanmayı göze almış demektir. Omuz omuza verip mücadeleyi büyütmeliyiz. Faşizm karşısında direnmek her zaman olduğundan daha meşrudur" dedi.

'DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

HTKP Genel Başkanı Erkan Baş ise HDP'nin 1 ay boyunca gerçekleştirdiği "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne dikkat çekerek, "Nöbetlerde en temel sorunlardan birinin adalet olduğunu vurguladık. Adında adalet olan en adaletsiz iktidarı oluşturan AKP-Saray rejimi bizleri mücadelemizde haklı çıkartmaya devam ediyor. Mesele sadece bir partinin temsilcisinin tutuklanması değildir. Önemli olan patronların, para babalarının emekçileri, ezilenleri içine düşürmeye çalıştığı durumdur. Onuruyla yaşayan insanların eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmesi içindir bu kavga. Ne yaparlarsa yapsınlar direnmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İBB, işçileri kamyonet kasasında taşıyor

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı ile basın toplantısında konuşuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa