23 Ağustos 2017 14:04
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ağustos 2017 14:06

Çeşme'de 45 tekne ve 450 yelkenciyle büyük yarış başlıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinin ilk uluslararası yelken yarışı olma özelliği taşıyan Arkas Aegean Link Regatta yarın başlıyor.

Çeşme'de 45 tekne ve 450 yelkenciyle büyük yarış başlıyor

Paylaş

Rüzgar açısından dünyada yelken ve yat yarışı yapılabilecek en iyi parkurlardan biri olan Çeşme'den başlayarak Yunanistan'ın Sakız Adası'na uzanacak yarışta 45 tekne ve 450 yelkenci, 50 mil yol katedip IRC 1-2-3-4-5 ve destek kategorilerinde kupa için mücadele edecek.

Türkiye'de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme'de bu sporun daha aktif hale gelmesi için Çeşme Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu, Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) ve International Çeşme Yacht Club (ICYC) ev sahipliğinde, Çeşme Marina ve Arkas'ın desteği ile düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta'da büyük heyecan yaşanacak.

Yarış, Ilıca Körfezi'nden, Çeşme merkezinden, Ovacık'taki plajlardan ve Sakız Adası'ndan izlenebilecek. Çeşme açıklarından yarışa başlayan tekneler, Alev Adası-Uzun Adalar rotasındaki mücadelenin ardından 17-19 deniz mili yol kat ederek Sakız Adası'na varacak. Ertesi gün Sakız Adası'nda yorgunluk atacak ekipler 1 günlük molada adanın keyfini çıkaracak.

26 Ağustos Cumartesi günü 16-18 deniz mili kat edecek yelkenciler, Sakız-Kuzey Kardinali-1 Numaralı Şamandıra-2 Numaralı Şamandıra rotasında ilerleyecek. 27 Ağustos Pazar günü ise Alaçatı açıklarında yarışacak ekipler, 4 günlük yarışın ardından gerçekleştirilecek kapanışta ödüllerine kavuşacak. (İzmir/DHA) 

ÖNCEKİ HABER

ABD Savunma Bakanı Mattis Türkiye'de

SONRAKİ HABER

“Buket, Zeynep ve öldürülen bütün kadınlar için adalet istiyoruz”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa