Prof. Dr. Şükrü Kızılot hayatını kaybetti

Prof. Dr. Şükrü Kızılot hayatını kaybetti

Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından ve Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot yaşamını yitirdi.

Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından ve Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Hürriyet gazetesi yazarı 59 yaşındaki Kızılot yaklaşık 3 yıl önce beyin kanaması geçirmiş, tedavi görmüştü. Yaklaşık 15 gün önce yeniden rahatsızlanan Kızılot, son 3 gündür yoğun bakımda tedavi altında tutuluyordu. Prof. Kızılot kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Türkiye'de vergi denilince akla gelen ilk isim olan Kızılot, 2012 yılında 32 yıldır eğitim verdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden emekli olmuştu.

ŞÜKRÜ KIZILOT KİM DİR?

Çorum doğumlu olan Şükrü Kızılot, Maliye Bakanlığı'nda 8 yıl çalıştı. Ardından, önce Adana İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Fakültesi'nde asistan olarak göreve başladı. Kızılot, Gazi Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyeliği görevini ve aynı üniversitede Maliye ve Vergi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nü yürüttü. Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Kızılot, 1989 yılından beyin kanaması geçirdiği 2014 yılına kadar vergi alanında pek çok kitap ve köşe yazısı kaleme almıştı. (DHA)
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Sevsen Aslantepe 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Ne kadar büyük bir kayıp Türkiye için. Ve ne kadar genç bir insan! Ailesine ve Tüm Türkiye ye baş sağlığı dilerim.
    Bu kadar kısa bir omurde başardıkları ve eserleri ile yaşıyacak bundan sonra.
    Yolu ışıklı olsun!

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.