19 Ağustos 2017 16:40
Son Düzenlenme Tarihi: 19 Ağustos 2017 17:03

Yöneticinin tacizine uğrayan A.Y: Artık susmak istemiyorum

Adana'da 4 yıl boyunca apartman yöneticisinin tacizine uğrayan 15 yaşındaki A.Y. yaşadıklarını kendisini ziyarete gelen kadınlara anlattı.

Yöneticinin tacizine uğrayan A.Y: Artık susmak istemiyorum

Paylaş

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar apartman yöneticisinin tacize uğrayan A.Y’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan A.Y. 5 yıl sustuğunu artık susmak istemediğini söyledi.

Adana’da Güzelyalı Mahallesi’ndeki bir apartman yöneticisinin 20 yıldır aynı binada apartman görevlisi olarak çalışan ailenin 15 yaşındaki kızına 4 yıl boyunca tacizde bulunması Meclis gündemine yansımıştı. Konuyu Meclis’e taşıyan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar aileyi ziyaret etti. Tacize uğrayan A.Y. kadınların dayanışmasının güç verdiğini, artık susmak istemediğini söyledi.

Ziyarette konuşan apartman görevlisi baba M.A “Biz 20 yıl önce Niğde’den Adana’ya geldik burada çalışmaya başladım çok zor şartlarda çalıştım her şeye göğüs gerdim çocuklarım okusun bir yerlere gelsin diye hep sabrettim. Ama bu olay kabul edebileceğim bir şey değil. Bu namus meselesi. Ben her şeye çocuklarım için katlandım, ama çocuğuma yapılan bu şeyi kabul edemem” dedi.

Meral Danış Beştaş da ailenin yanında olduklarını ve davanın takipçisi olacaklarını vurguladı. “Duruşunuz çok saygın bir duruş. Tabii ki siz haksızlığa karşı durmaya karar vermişsiniz, bizim amacımız bu ahlaksızlığı deşifre etmek ve sizin yanınızda olmak. Bir baba olarak sizin bu yaptığınız çok değerli. Sineye çekip kalmamışsınız. İlk zamanlar sıkıntılar yaşasanız da hiçbir mücadele zorlanmadan kazanılmaz.”

‘SEVDİYSE DEDEN GİBİ SEVMİŞTİR’ DİYORLAR

Apartman yöneticisinin 4 yıl boyunca tacizine maruz kalan A.Y. de tüm yaşananların yanı sıra apartmanda kimsenin kendisine destek olmadığını hatta olaydan kendisinin suçlandığını söyledi. "Ben bu apartmanda doğdum. Sen bizim kızımızsın dediler, ama benim aleyhime ifade veriyorlar. Dün herkes teyzem, amcamdı; bugün hiçbiri yanımda değil. ‘Sevdiyse deden gibi sevmiştir’ diyorlar kimse arkamda değil" dedi.

Ziyaretin kendine güç verdiğini belirten A.Y. akrabalarının ve tanıdıklarının karşılarında olmadığını ama yanlarında da olmadığını ifade etti. Kadınların dayanışmasının kendini güçlendirdiğini söyleyerek “3 haftadır tanımadığım insanlar, Avukat Sevil Aracı sürekli arıyor, yanımda duruyor. Sizin gibi insanlar sadece bana inanıyor bana destek oluyor’’ dedi. A.Y. şöyle devam etti: “Ben yıllarca sustum. 5 yıl boyunca kimseye bir şey söyleyemedim, olayı sakladım, Babama söylesem babam adamı vurur, annem köye gider, bizi de yurda verirler diye korktum; ama şimdi babam arkamda sizler arkamdasınız artık susmak istemiyorum.” (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da Atatürk Anıtı'na çekiçli saldırı düzenlendi

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa