17 Ağustos 2017 17:03
Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ağustos 2017 17:14

Vegan kadınlar Kadıköy’de eylemdeydi: Vegan olun  

PETA üyesi ABD'li 2 vegan kadın, Kadıköy’de yaptıkları eylemde ‘Taze bir başlangıç yapın, Vegan olun’ dedi.

Vegan kadınlar Kadıköy’de eylemdeydi: Vegan olun  

Paylaş

PETA üyesi ABD'li 2 vegan kadın, Kadıköy’de eylem yaptı. hayvansal hiçbir ürün tüketilmemesi çağrısında bulunan kadınlar, “Taze bir başlangıç yapın, Vegan olun" dedi.
 
Hayvan hakları için yaptıkları eylemlerle isimlerini duyuran Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) üyesi ABD'li 2 kadın, Kadıköy'de eylem yaptı. Yeşil bornoz ve şemsiyeleriyle Kadıköy Boğa Meydanı'na gelen iki kadın daha sonra bornozlarını çıkarttı. Bikinilerine marul takan PETA üyesi vegan kadınlar, hayvansal hiçbir ürünün tüketilmemesi çağrısında bulundu. Kadınlar, ayrıca eylemde Türkçe ve İngilizce yazılı "Taze bir başlangıç yapın, vegan olun" dövizleri taşıdı.
 
8 ülkeyi kapsayan bir seyahate çıktıklarını ve Rusya'nın başkenti Moskova'dan İstanbul'a geldiklerini belirten Ashley Bryne ve Mysti Lee isimli kadınlar, yoğun yağmura rağmen eylemlerini sürdürdü. Newyork'ta yaşadığını belirten Byrne, “Burada insanlar vejetaryen olsunlar, et yemesinler diye konuşmaya geldik. İnsanların, hayvanlara şefkatlerini göstermelerini istiyoruz. İnsanları et yerine sebze yemeye çağırıyoruz. Herkesi vegan olmaya davet ediyoruz. Onlara koyun, dana, tavuk ya da balık yemeden de yaşanabileceğini anlatıyoruz" diye konuştu.
 
Rusya'da başladıkları ve 8 ülkeyi kapsayan "Veganlığa Davet" turunu Türkiye'de tamamladıklarını söyleyen kadınlar, belli bir süre sonra eylemlerini sonlandırdı.
 
Çevredeki yurttaşların bir kısmı eyleme destek verdi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Beştaş: Cinsel suç mağdurlarını ne zaman savunacaksınız?

SONRAKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli çantalardan bilgisayar ve tişört çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa