17 Ağustos 2017 15:18

Edirne'de sokak hayvanlarının kulübeleri çalındı

Edirne'de, bir süre önce şehrin farklı noktalarına konulan sokak hayvanları kulübelerinden 5'i çalındı.

Edirne'de sokak hayvanlarının kulübeleri çalındı

Paylaş

Edirne'de, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1'inci Bölge Müdürlüğü tarafından bir süre önce şehrin farklı noktalarına konulan sokak hayvanları kulübelerinden 5'i çalındı. EDHAYKO Dernek Başkanı Nurhan Kalender, kulübelerin çalınmasına tepki göstererek, "Maalesef halk olarak bedavacı beleşçi hakkımız olmayanı düşünmeden alan bir zihniyete sahibiz" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Edirne 1'inci Bölge Müdürlüğü, bir süre önce sokak hayvanları için kentin farklı noktalarına tahtadan 50 kulübe yaptırdı. Hayvanseverler ve dernekler tarafından kontrolü ve bakımı sağlanan kulübelerden 5'inin çalındı. Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO) Başkanı Nurhan Kalender, gelen şikayetler üzerine yapılan kontrollerde kulübelerin çalındığını ve plakası belirlenen bir kamyonetten şüphelendiklerini söyledi. Sokak hayvanları için konulan kulübelerin çalınmasına çok üzüldüğünü ifade eden EDHAYKO Başkanı Nurhan Kalender, şöyle konuştu:

"Kendini ifade edemeyen sokakta yaşayan dili olmayan sahipsiz canlar için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Edirne Şube Müdürlüğü 50 kulübe yaptırdı. Ancak, kulübelerden 5'inin yerinde olmadığını fark ettik. Hayvanseverler çalınan kulübelerin siyah bir kamyonete yoklenmiş labileceğini iletti. Plakası belirlenen aracın bir an önce bulunarak hırsızlık olayına karışıp karışmanın tespit edilmesini istiyoruz. Maalesef halk olarak bedavacı, beleşçi hakkımız olmayanı düşünmeden alan bir zihniyete sahibiz. Burada aslında kanunlara göre ciddi bir suç unsuru var. Kamu malına zarar ve çalma var, kanunlar düzgün işlerse ciddi cezalar alabilirler. Gerçekten çirkin maalesef toplumda bu çirkin hırsız hakyemeyi doğal gören insan çok."

Kalender, bu olay nedeniyle üzgün olduklarını ve gerekli soruşturmanın açılması için polise başvurduklarını ekledi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

SDG: Rakka'nın yüzde 60'tan fazlası kontrolümüzde

SONRAKİ HABER

Google'ın doodle yaptığı "Timsah avcısı" Steve Irwin kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa