'İşimizi geri istiyoruz' eylemine polis yine müdahale etti

'İşimizi geri istiyoruz' eylemine polis yine müdahale etti

Yüksel Caddesi'nde 'İşimizi geri istiyoruz' eylemine yine müdahale eden polis, açıklama yapmak isteyen grubu kalkanlarla iterek sokaktan uzaklaştırdı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 161’inci güne girerken hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 281’inci güne girdi. Yüksel Caddesi'nde abluka altında bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen grup, Konur Sokak'ta bir araya geldi. 

Sokak girişini kalkanlarla kapatan polis, grubun geçişine izin vermedi. Bunun üzerine kalkanların önünde açıklama yapmak isteyen grup, “Nuriye ve Semih’in açlık grevi eylemi 161’inci günde Nuriye Semih işe geri alınsın” pankartı açarak “Nuriye, Semih işe geri alınsın” sloganı attı. Grubun sesini bastırmak için anons yaparak siren çalan polis, kısa bir süre sonra gruba müdahale etti. Grubu iterek sokaktan uzaklaştıran polis, alkışlarla eylemi destekleyen çevredeki yurttaşları da sokaktan çıkardı. (DİHABER) 
 

www.evrensel.net