36 köylüye işkenceden dolayı 1 polis görevden uzaklaştırıldı

36 köylüye işkenceden dolayı 1 polis görevden uzaklaştırıldı

Şapatan köyünde işkence gören köylülerin savcılık başvurusu üzerine sadece bir polis görevden uzaklaştırıldı. 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Şapatan (Altınsu) köyünde köylülerin işkenceye maruz kaldığı olaya dair bir polis görevden uzaklaştırıldı. Köylülere işkence soruşturması kapsamında savcılığa müracaat eden yurttaşların teşhisi üzerine sadece bir polis "kuvvetli suç şüphesi" nedeniyle görevinden uzaklaştırdı. Valilik ve Emniyet Genel Müdürlüğü konuya dair yaptıkları açıklamada işkence iddialarının gerçeği yansıtmadığını savunmuştu.

1 SAAT BOYUNCA İŞKENCE GÖRDÜLER

Köye giden HDP heyeti ise hazırladığı raporda, “İşkence yok” iddialarının aksine aralarında yaşlıların da bulunduğu 36 kişinin yaklaşık bir saat boyunca cop, silah dipçiği, paspas sapı, kısa kesilmiş hortum ve demir çubuklarla işkenceye maruz kaldığını paylaşmıştı. (DİHABER)
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Destan 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yarın öbür gün bu ülkede savaş başlarsa, Kürtlere yapılan bu zulüm karşısında sakın ola ki medet ummasınlar. En önde sizlerle savaşmak için can atacaklar.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.