BOTAŞ, 'halk' korkusuyla vergi liderliğini gizliyor

BOTAŞ, 'halk' korkusuyla vergi liderliğini gizliyor

Hürriyet yazarı Sefer Levent, adı açıklanmayan vergi liderinin BOTAŞ olduğunu öne sürdü ve BOTAŞ'ın adını açıklamamasının ardından yatanı yazdı.

Hürriyet yazarı Sefer Levent, vergi listesinin zirvesinde adı açıklanmayan firmanın BOTAŞ olduğunu yazdı.

Levent, "Firmanın internet sitesindeki  2016 bilançosu incelendiğinde şirketin 8.9 milyar liralık net dönem kârı ve buna karşılık 1.9 milyar liralık vergi ve diğer yasal yükümlülük karşılığı ayırdığı kolaylıkla anlaşılıyor" dedi.

Levent, BOTAŞ'ın sermayesinin Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'na ait olduğunu hatırlattı ve ana işi doğal gaz ve petrol olan şirketin ürünlerinin vatandaşın cebini doğrudan ilgilendirdiğini vurguladı.

Hürriyet yazarı "Acaba diyorum, BOTAŞ yetkilileri “Bu kadar kârınız varsa doğal gazda, akaryakıtta indirime gidin” tepkisi gelir diye mi çekindi? BOTAŞ, vergisini, kârını gururla duyurmak yerine bu yüzden mi saklamak mı istedi? " sorularını gündeme taşıdı. (EKONOMİ SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER BOTAŞvergi

1 yorum yapılmış

 1. HASAN BASAN 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  İndirime değil bindirime gidin
  Bu halk nasıl olsa aptaldır
  Ekonominin battığını göremezler
  Sonrada sıvışıp kaçarsınız
  Sevgili tayyoşunuzu unutmayın

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.