07 Ağustos 2017 21:08

Ramil Guliyev 200 metrede yarı finale çıktı

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Ramil Guliyev seçmelerde 1. olarak yarı finale kaldı

Ramil Guliyev 200 metrede yarı finale çıktı

Paylaş


Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye’den Ramil Guliyev, 200 metre seçmesinde serisinde 20.16 koşarak yarı finale kaldı. 

Dünya Atletizm Şampiyonası'nın dördüncü gününde yapılan erkekler 200 metre seçmelerinde Ramil Guliyev, adını yarı finale yazdırmayı başardı. Yedi serinin 4.'sündeki 5. kulvarda koşan milli atlet Ramil, eski Avrupa şampiyonu Christophe Lemaitre ile yan yana start aldı. 27 yaşındaki Avrupa ikincisi milli atlet, seriyi 20.16'lık dereceyle birinci bitirerek yarı finale yükseldi.

RAMİL GULİYEV: 'ÜLKEM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Yarı finale en iyi dördüncü dereceyi yaparak yükselen Ramil Guliyev, ''Yarı finalde bir aksilik olmadığı taktirde inşallah finale kalacağım. Final zor geçecek ama ülkem için elimden gelenin en iyisini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Guliyev ayrıca, finale yükselmek için daha üst seviyede motive olması gerektiğini belirterek, "Yarış öncesi tek başıma koşuyormuş gibi davranıyorum. Yanımda birinin olmadığını düşünüyorum ve bu şekilde motive oluyorum. Ancak yarı finalde daha üst seviye motive olmam gerekiyor" diye konuştu.

Bu arada 200 metre mücadelesinin en önemli şampiyonluk adaylarından Botsvanalı Isaac Makwala, müsabakaya çıkmadı. 400'de de yarışan Makwala'nın çekilmesiyle Ramil'in en önemli rakiplerinden birisi daha eksilmiş oldu. Şampiyona öncesinde bu dalda yarışmayacağını açıklayan Usain Bolt ve Londra 2017 başlarken müsabakadan çekilen Andre De Grasse da 200 metrede yer almayan diğer favoriler olmuştu.

Büyükler kariyerinde bir Olimpiyat, iki Avrupa Şampiyonası, bir de Dünya Şampiyonası finali bulunan Ramil Guliyev, ikinci dünya şampiyonası finaline yükselmek için 9 Ağustos Çarşamba akşamı piste çıkacak. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

CHP’den usulsüz satışa tepki: Aliağa halkı zarara uğratıldı

SONRAKİ HABER

HDP, vekillerin polislerce darbedilmesi üzerine yargıyı göreve çağırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa