07 Ağustos 2017 12:47
Son Düzenlenme Tarihi: 07 Ağustos 2017 13:46

Köpeği ezen kişiye sadece trafik güvenliğinden işlem yapıldı

Aracını yol kenarındaki köpeklerin üzerine süren ve köpeklerden birini ezen sürücüye sadece trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı.

Köpeği ezen kişiye sadece trafik güvenliğinden işlem yapıldı

Paylaş

Antalya'da, kullandığı hafif ticari aracı yol kenarında bekleyen köpeklerin üstüne süren, bir köpeğin başının üzerinden geçerek öldürüp kaçan sürücü E.K., yakalandı. Sürücü hakkında sadece trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı.

Antalya Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Orhan, 6 Ağustos'ta Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne müracaatta bulundu ve araç sürücüsünden şikayetçi oldu. İlk etapta 07 JN 433 olarak bildirilen plakadan araç sahibi İ.T.'ye ulaşıldı. Sürücü İ.T. olay tarihinde İbradı İlçesi'nde bulunduğunu beyan ederek iddiaları kabul etmedi.

SÜRÜCÜ TESPİT EDİLİP YAKALANDI

Daha sonra olay yerindeki PTS kayıtlarının incelenmesinde ve ayrıca araç plaka sorgu çalışmasında, olaya karışan aracın 07 JH 433 plakalı araç olduğu anlaşıldı.

Polisin yakaladığı 07 JH 433 plakalı aracın sürücüsü E.K., 17 Temmuz günü saat 12.00 sıralarında seyir halindeyken yolun sağında bulunan köpeklerin aracına koşarak havladıklarını, köpeklerden birinin ayağının üzerinden geçtiğini zannettiğini, yaklaşık 50 metre ileride durduğunu, olay yerinde 5- 6 köpek olduğunu ve tekrar geri dönemediğini olayda herhangi bir kastının olmadığını söyledi. Şüpheli E.K. hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı.

OLAY GÖRÜNTÜLERDE AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR

Antalya'nın Kepez ilçesinde güvenlik kameralarına yansıyan olay, 17 Temmuz'da meydana gelmiş, mahallelinin şikayeti sonucu yeni yayınlanan görüntüler yoğun tepkiye neden olmuştu. Görüntülerde sürücünün yolda hiçbir araç olmamasına rağmen aniden aracını yolun sağ tarafından bekleyen bir köpeğin üstüne sürdüğü, köpeklerden birini ezdiği görülüyor.

SÜRÜCÜ KONUŞTU: VİCDAN AZABIM BANA YETER

Hakkında 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak'tan işlem yapılan Erhan Kozan, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, olayın tamamen kaza olduğunu söyledi. Kozan şöyle dedi: "İstenmeyen bir olaydı. Vicdan azabım bana yeter. Çoluk çocuğumun yüzüne bakamaz oldum. Ben pişmanım diyorum ama kimi inandırabilirim? Kanunun bana verebileceği ceza nedir ki? Allah katında bundan daha büyük bir günah olamaz. Ben de pişmanım. Konuşacak başka bir şey yok. Polise ifademi verdim. Dikkatsiz bir sürücü olarak cezamı çekmeye hazırım. Kanunun vereceği cezanın ne önemi var? Yaşayan bir yaratık, bu karınca da olabilir, benim yüzümden öldü. Affım için Allah'a yalvarıyorum." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Selma Gürkan’ın Yusuf Karataş’ı ziyaretine izin verilmedi

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa