Game of Thrones'u HBO'nun ortağı şirket sızdırmış

Game of Thrones'u HBO'nun ortağı şirket sızdırmış

Game of Thrones'un 7. sezon 4. bölümünün korsanlar tarafından değil HBO'nun ortağı şirketin içerisinden sızdırıldığı ortaya çıktı.

Game of Thrones'un siber saldırı sonrası torrent sitelerine düşen 7. sezon 4. bölümünün dizinin yapımcısı HBO'nun dağıtım ortaklarından Star India'nın içerisinden sızdırıldığı ortaya çıktı.

The Verge'e sızıntıyı doğrulayan Star India şirketinin sözcüsü, "Bu ihlali çok ciddiye alıyoruz. İlgili adli çalışmayı derhal başlattık. Bu çok ciddi bir mesele ve gerekli hukuki yollara başvuruyoruz" dedi.

Star India'dan bir çalışanın bölümü, kendi web sitesinden bir MP 4 dosyasına direkt link vererek sızdırdığı düşünülüyor. Dosya daha sonra serbestçe indirildi ve Reddit gibi birden fazla platformda paylaşıldı.

Seriye ait başka bölümlerin de sızdırılıp sızdırılmadığı henüz bilinmiyor. HBO sunucuları geçtiğimiz hafta siber saldırıya uğramıştı ve 1.5 terabaytlık dosya ele geçirilmişti. Bu dosyalar arasında Game of Thrones'un yayınlanmamış bölümlerinin senaryoları da vardı. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Ağustos 2017 08:13
www.evrensel.net
ETİKETLER Game of ThronesHBO