Maltepe Belediyesi kirlilikle mücadelede

Maltepe Belediyesi kirlilikle mücadelede

Maltepe Belediyesi, koku, duman ve gürültü kirliliğiyle daha mücadele için TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile protokol imzaladı.

Protokole göre, ilçedeki esnaflara, her türlü kirlilikle mücadele konusunda eğitim verilecek ve esnafların kirliliğin önüne geçebilmesi adına kuracakları sistemlerde, TMMOB yetkili olacak.

PROTOKOL İMZALANDI

Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen imza törenine Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç, TMMOB Makina Mühendisleri Odası yetkilileri, Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Aslan katıldı.

11 maddelik protokole göre, ilçedeki esnaflara, her türlü kirlilikle mücadele konusunda eğitim verilecek ve esnafların kirliliğin önüne geçebilmesi adına kuracakları sistemlerde TMMOB yetkili olacak. Esnaflar için cazip koşulları beraberinde getiren ve rapor istenecek işletmeleri belediyenin belirleyeceği protokolde meslek odasının yükümlülükleri de olacak.  (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Maltepe Belediyesi