03 Ağustos 2017 17:01

MHP’ye göre istifalar bir elin parmağını geçmiyor

MHP, Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye katılmak için yüzlerce kişinin istifa ettiği haberlerinin doğru olmadığını savundu.

MHP’ye göre istifalar bir elin parmağını geçmiyor

Paylaş

Partinin Kocaeli Gölcük ile Bursa Yenişehir ilçe teşkilatlarından yüzlerce kişinin istifa ettiği haberleri yapılmış, bu kişilerin Akşener’in kuracağı partiye geçeceği yönündeki beyanlar haberlerde yer almıştı.

Partiden genel sekreter İsmet Büyükataman imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Eski tüfek Marksist kalıntıları, paslı ve bayağı namlularına fitne mermilerini sürerek kontrolsüzce ateşlemektedirler” dendi.

Açıklama şunlar kaydedildi: “Türk milletinin tarihi varlığını hazmedemeyen, Türk’ün vatanını çekemeyen ne kadar sicili bozuk, suç dosyası kabarık, fikriyatı bulanık, zihni karışık varsa ellerini ovuşturmaktadır. Şimdi de çıkmışlar ‘MHP Kocaeli Gölcük İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyelerinden 410 kişi ve MHP Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 215 kişi istifa etti…’ 250 istifa, 300 istifa gibi asılsız mesnetsiz haberlerle kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir. Gazete sütunlarında yalan devleşmiş, aldatma derinleşmiştir. Bu sayıda elimize ulaşan bir istifa söz konusu olmadığı gibi bahsi geçen yerlerdeki müstafilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir.” 

AKŞENER: ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

Sonsöz yazarı Orhan Uğuroğlu, yeni parti çalışmaları konusunda Meral Akşener’in “Çok hızlandık, önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz” dediğini yazdı. 

Uğuroğlu, Akşener’le görüşmesine ilişkin şunları yazdı: “Kurucular Kurulu konusunda Prof. Dr. Ümit Özdağ ile birlikte çalıştıklarını vurgulayan Akşener çalışmalarının çok olumlu karşılandığını ve her çevreden geniş ve önemli destekler aldıklarını vurguladı.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

DTK 130 hafta dinlendi, tüm çalışmaları izlendi

SONRAKİ HABER

Netanyahu'nun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili erteleme talebine ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa