Antep’te 2 gazeteci tutuklandı

Antep’te 2 gazeteci tutuklandı

Antep’te savcılığının gizlilik kararını ihlal ettikleri gerekçesi ile gözaltına alınan 4 gazeteciden Murat Güreş ve Furkan Göksen tutuklandı.

Antep'te, ‘FETÖ/PDY’ soruşturması kapsamında tutuklanan bir işadamının gizlilik kararı bulunan ifadesini yayınladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 4 gazeteciden 2'si tutuklandı.

 

Cumhuriyet Başsavcılığı ‘gizliliği ihlal’ ettikleri gerekçesiyle 4 gazeteci hakkında gözaltı kararı verdi.
 
Bu sabah ev ve işyerlerinde arama yapılan yerel gazeteciler Metin Aybey ve Murat Güreş ile yerel internet sitesi çalışanı Furkan Gökşen gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı verilen ve şehir dışında olduğu için sabah evinde bulunamayan Kadir Akkurt ise akşam saatlerinde kente dönünce gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen 3 yerel gazeteci savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan yerel gazeteciler Murat Güreş ile Furkan Gökşen tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Metin Aybey ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kadir Akkurt da Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. (Antep/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2017 21:43
www.evrensel.net