Cezaevinde 'zorla saç kesme' meclis gündeminde

Cezaevinde 'zorla saç kesme' meclis gündeminde

Tutuklu gazeteci Cihan Acar’ın saçlarının zorla kesilmesini TBMM gündemine taşıyan CHP'li Barış Yarkadaş, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Silivri Cezaevi'nde bulunan Gazeteci Cihan Acar'ın saçının zorla kestirildiğine ilişkin gelişmeyi TBMM gündemine taşıdı.

Yaklaşık bir yıldır tutuklu olan Gazeteci Cihan Acar'ın avukatının gündeme getirdiği "zorla saç kesme" olayını soru önergesi haline getiren Yarkadaş, "Yapılan 12 Eylül uygulamasıdır ve hiçbir şekilde kabul edilemez" dedi.

Acar'ın avukatının "Müvekkilimin saçlarını gardiyanlar zorla kestirdi" iddasının üzerine gidilmesi gerektiğini belirten Yarkadaş, "Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bu muameleyi yapanlar hakkında derhal soruşturma açtırmalıdır" ifadesini kullandı. "Gazetecilere içeride de dışarıda da rahat verilmiyor" diyen CHP'li vekil, "Uygulamanın münferit olmasını temenni ediyoruz" ifadesini kullandı.

Gazeteci Cihan Acar'ın avukatı Mustafa Söğütlü, müvekkilinin yaşadığı olayı ziyareti sırasında öğrenmiş, konuyu Evrensel'e anlatarak gündeme taşınmıştı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. Bir Gardiyan 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Öncelikle bir gardiyan olarak belirtmek isterim ki; kimse kimseyi zorla traş edemez. Hele bir gardiyan bir mahkumu zorla traş edemez. Bu olayda suçu garibana kimse aramaz. Kurum müdürü veya başmemur talimat vermedikçe gardiyan asla koğuşa bile giremez. Kaldı ki milletin gözü önünde olan bir tutukludan bahsediliyor. Haber yaparken önce kimi hedef gösterdiğinizi iyi bilin. Gardiyan günah keçisi mi? Yeter artık şu gardiyanları hakir gördüğünüz.

  2. Vatan Sever. 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sayın vekilim traşdan önce daha önemli yatak ve hijyen sorunu çözülmeli saç uzar tekrar düzelir giden sağlık geri gelmez. 3 MAHKÜMA 1 yatak düşen durumlar var. Bir an önce buna çözüm bulalım. HERKES DEN BÜYÜK ALLAH VAR UNUTMAYALIM.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.