28 Temmuz 2017 15:01

Dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat : Gazeteciyim, suçlu değil

15 Günlük gözaltı sonrasında tutuklanan dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat ‘Ben gazeteciyim, suçlu değil’dedi.

Paylaş

Hatay Cezaevi’ne bu sabah götürülen dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat, ailesi aracılığıyla gönderdiği mesajda, "Ben gazeteciyim, suçlu değilim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz" dedi.

Antep'te "şüphe" gerekçesiyle gözaltına alınarak Hatay'a getirilen ve 15 gün gözaltında kaldıktan sonra dün çıkarıldığı mahkemece "Devletin Gizli Kalması Gereken Bilgilerini Siyasal ve Askeri Casusluk Amacıyla Temin Etme Suçu"ndan tutuklanarak Hatay Cezaevi'ne gönderilen dihaber Muhabiri Erdoğan Alayumat, ailesiyle görüştü. Sabah saatlerinde Hatay Cezaevi'ne giden anne Türkan Alayumat ile kardeşi Gurbet Alayumat, Alayumat ile görüşme gerçekleştirdi. 

Anne Alayumat, "Erdoğan'ın morali yerindeydi. Bu sabah cezaevine getirildiğini söyledi. Erdoğan'ımın tüm arkadaşlarına selamı vardı" dedi.

ALAYUMAT: BEN GAZETECİYİM SUÇLU DEĞİL

Kardeşi Gurbet Alayumat da, ağabeyinin durumunun iyi olduğunu vurguladı. Kardeş Alayumat ağabeyinin anlatımları şöyle ifade etti: "Ben gazeteciyim. Suçlu değilim. Başım diktir yaptığım haberlerden kaynaklı beni şu an burada tutuyorlar. İçerde de yazmaya devam edeceğim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz." 

Alayumat, muhabirimizin tek kişilik hücrede tutulduğu bilgisini verdi. 

‘AĞABEYİM ONURLUCA MESLEĞİNİ YAPIYOR’

Ağabeyinin hukuksuz bir şekilde tutuklandığını aktaran kardeş Alayumat, şöyle dedi: "Bana göre adaletin olmadığı bir yerde ağabeyimin tutuklanması normaldi. Ağabeyim yanlış bir şey yapmadı çok sevdiği mesleğinden dolayı tutuklandı. Her zaman ağabeyimin arkasındayım. Onurluca mesleğini yapıyor ve elbette çıktığı zaman mesleğine devam edecektir." (DİHABER) 
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Adana'da şebeke suyu güvenliği: Bina içleri denetimsiz

SONRAKİ HABER

Çengelköy'de devrilen 176 yaşındaki çınara yaşam desteği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...