28 Temmuz 2017 12:08

Fazıl Say ECHO Klasik Ödülü’ne layık görüldü

Bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klassik’in, bu yılki sahiplerinden biri  piyanist ve besteci Fazıl Say oldu.

Paylaş

Klasik müziğin en önemli ve prestijli müzik ödülü olan ve bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klassik’in, bu yılki sahiplerinden biri  piyanist ve besteci Fazıl Say oldu. 

Fazıl Say, Salzburg’un ünlü konser salonu Mozarteum’da gerçekleştirdiği altı CD’den oluşan ve Warner Music etiketiyle dünyada, Türkiye’de ise Ada Müzik etiketiyle yayınlayan Mozart Complete Piano Sonatas albüm kaydı ile ECHO Ödülleri Solo Albüm (17’nci ve 18’inci yüzyıl eserleri ve öncesi ) piyano kaydı kategorisinde ödül aldı. 

ECHO Klassik 2017 ödül töreni; 29 Ekim 2017 tarihinde Hamburg’un ünlü konser salonu Elbphilharmonie’de gerçekleşecek ve Alman TV kanalı ZDF’de canlı yayınlanacak.

Bugüne kadar dört kez ECHO Ödülü’nün sahibi olan Fazıl Say; daha önce 2012 yılında “İstanbul Senfonisi” adlı eseriyle; 2008 yılında keman sanatçısı Patricia Kopatchinskaja ile yaptığı “Say /Kopatchinskaja: Beethoven Ravel Bartok Say” albümüyle; en iyi oda müziği ödülüne, 2001 yılında ise; Stravinski ‘Bahar Ayini’ kaydı icrası ile en iyi yorumcu ödülünü almıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Man Booker Ödülü’ adayları açıklandı

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa