21 Temmuz 2017 14:16

İzmir Gaz işçilerinin adalet arayışı sürüyor

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan İzmir Gaz işçilerinin adalet arayışı sürüyor.

Paylaş

Açıklama yapan işçiler, işverenlerinden sendikal hakları tanımasını istedi.

Kolin ve Türkerler ortaklığına ait İzmir Gaz Şirketi'nde çalışırken iş güvencesi, işçi güvenliği ve iş sağlığı için DİSK'e bağlı Enerji Sen'e üye oldukları için işten çıkarılan işçilerin işe sendikalı olarak geri dönme mücadeleleri sürüyor.

Bir ay önce iş akitlerine son verilen işçiler bugün bir kez daha İzmir Gaz'ın Halkapınar'daki hizmet binası önünde açıklama yaparak taleplerini dile getirdiler. Açıklamada “Direne Direne Kazanacağız”, “İzmir Gaz'da Adalet İstiyoruz” ve “Sendika Haktır Engellenemez” sloganları atılırken yönetime kararını geri çekme çağrısı yapıldı. Açıklamada, sendikalı olan işçilere yönelik baskıların sürdüğü de aktarıldı.

'İZMİR GAZ ADALETSİZLİĞİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR'

İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Enerji Sen Genel Merkez Yöneticisi Tarık Yüce, işçilerin can güvenliği, fazla mesai ücretlerini alabilmek, insanca yaşamak ve adalet istedikleri için sendikalı olduğun belirterek, İzmir Gaz'ın işçileri işten atarak yıllardır hüküm süren adaletsiz gayri insanı çalışma düzenini korumak istediğini ifade etti.

İzmir Gaz yönetiminin sedikal hakları gasp ederek suç işlediğini de ekleyen Yüce “Hukuksuz bir şekilde işçileri atarak İzmir Gaz işçisini açlıkla terbiye etmeye çalışıyor. Yaşanan bu haksızlıklar ve hukuksuzluklara rağmen, baskılara ve yıldırmalara rağmen kazanan İzmir Gaz işçileri olacaktır" dedi.

Açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi yapıldı. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Su samuru karayolunda niye ölür?

SONRAKİ HABER

HDP 4'üncü olağan kongresini gerçekleştiriyor: Halklar kazanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...