19 Temmuz 2017 09:12

SDG, Rakka operasyonunu durdurduğu iddiasını yalanladı

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Rakka kent merkezini IŞİD'den almaya dönük operasyonun durdurulduğu iddiasını yalanladı.

Paylaş

Suriye Demokratik Güçleri'nin Rakka kent merkezine dönük operasyonu 44. gününde devam ederken Uluslararası Koalisyon ve SDG yetkilileri "ağır kayıpların ardından operasyonun durdurulduğu" iddiasını yalanladı.

Koalisyon Sözcüsü Ryan Dillon, "Rakka'da IŞİD'i devirme operasyonları devam ediyor. SDG bu hafta IŞİD'den 35 km2'lik bölümü daha ele geçirdi. SDG'nin operasyonları durdurduğu doğru değil" dedi.

ARA News'ün haberine göre Gazeteci Mutlu Çiviroğlu'ya konuşan Kürt Komutan Klara Rakka ise operasyonun durdurulduğu iddiasının doğru olmadığını belirterek "Bu tip dedikodular, operasyonlarımızı karalamak için çıkarılıyor. Çatışmalar ve ilerleyişimiz sürüyor" dedi.

SDG, IŞİD'İ 8 MAHALLEDEN ÇIKARDI

6 Haziran'dan bu yana devam eden operasyonlar kapsamında SDG'nin Rakka'da 8 mahalleyi kontrolü altına aldığı, kentin yüzde 40'a yakınında hakim olduğu belirtiliyor. SDG, son olarak kentin güneybatısındaki Yermük'ü ele geçirmişti.

Çatışmalar, kentin doğusunda Eski Şehir bölgesi, güneyde Hişam Abdül Melik mahallesine yoğunlaşmış durumda. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İdlib'de cihatçıların ateşkesi kısa sürdü

SONRAKİ HABER

HDP yeni yol haritasını yarın açıklıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...