15 Temmuz 2017 15:31

İşten atılan güvenlik çalışanları basın açıklaması yaptı

Taşeron şirket DAG Güvenliğe bağlı olarak Sio Otomotiv'de güvenlik olarak çalışırken sendikalı oldukları için işten atılan işçiler açıklama yaptı.

Paylaş

Taşeron şirket olan DAG Güvenliğe bağlı olarak Sio Otomotiv'de güvenlik görevlisi olarak çalışırken sendikalı oldukları için işten atılan işçiler açıklama yaptı 

Taşeron şirket olan DAG Güvenliğe bağlı olarak Sio Otomotiv fabrikasında güvenlik görevlisi olarak çalışan 3 işçi ‘Taşeron Sistemini Yıkacağız’ kampanyası açmaları ve Güvenlik Sen Sendikasına üye olmaları nedeniyle işten atılmışlardı. İşten atıldıktan sonra 11 gün Sio Otomotiv fabrikası önünde direniş yapan işçiler Cuma günü Çorlu Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan atılan işçilerden Uluç Gavazoğlu,” iki gün gündüz iki gün gece olmak üzere günde 12 saat çalışıyoruz, sigorta primlerimiz eksik yatırılıyor, çoğu zaman maaşlarımız geç yatırılıyor, güvenlik harici iş yaptırılıyor. Bu sorunlar taşeron sisteminin dayattığı sorunlardır” dedi. 

Gavazoğlu açıklamada üye oldukları Güvenlik Sen ve Sio Otomotiv fabrikasında örgütlü olan Birleşik Metal İş Sendikası hakkında da iddialarda bulundu.

“Sendikamız Güvenlik Sen tarafından ihanete uğradık” diyen Gavazoğlu, Güvenlik Sen Genel Başkanı ve iki yöneticinin sendika üyesi iki kişi hakkında sosyal medya paylaşımı üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu iddia etti. “Yola çıkarken biz de DİSK’e bağlı bir sendikaya üye olduğumuz için Sio Otomotivde örgütlü olan Birleşik Metal İş Trakya Şube’den destek alacağımızı sanıyorduk ama şubeyi Sio ve DAG güvenlik ile kol kola karşımızda bulduk. Hakkımızda kendi üyeleri içinde karalamalarda bulunduğunu öğrendik” diyerek Birleşik Metal İş’in karşılarında olduğunu iddia etti. (Çorlu/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Açlık grevindeki FARC lideri hastaneye kaldırıldı

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa