Adalet Yürüyüşü'ne saldırı

Adalet Yürüyüşü'ne saldırı

Adalet Yürüyüşü'ne Sakarya şehir merkezine girerken sanayi bölgesinde taşlı saldırı gerçekleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yüryüşü Sakarya şehir merkezine girerken taşlı saldırıya uğradı.

İnsanhaber'in edindiği bilgiye göre, saldırganların rabia işaretleriyle saldırıyı gerçekleştirdikleri ifade edilirken CHP Kadıköy ilçe üyelerinden Sami Can Okakın başına isabet eden taş nedeniyle yaralandığı ortaya çıktı.

Evrensel'e konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş saldırının gerçekleştiğini teyit ederek, saldırıya uğrayan CHP Kadıköy ilçe üyelerinden Sami Can Okakın'ın durumunun iyi olduğunu ifade etti. Yarkadaş ayrıca, Okakın'a ise ilk müdahalenin CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Cerrahi Uzman Ali Şeker gerçekleştirdiğini belirtti.

Yarkadaş, polislerin saldırı sırasında görevlerini yaptığını ancak sayı olarak yetersiz kaldığını söyledi.

OKAKIN'DAN AÇIKLAMA

Sami Can Okak durumunun iyi olduğunu belirterek, "Güzergahta yürüyorduk sonra arkadaşlar 'taş geliyor' diye bağırdılar. Ben tabi taşı göremedim. Sonra öğrendiğimize göre bir araba içerisine taşaları doldurmuşlar ve saldırının olduğu yere gelip durmuşlar. Bundan sonrada saldırı gerçekleşti ve o taşlardan biri de bana geldi. Durumum iyi. Bu saldırıyı terörist saldırı olarak yorumluyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Temmuz 2017 20:42
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

 1. Mehmet Yalçın 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Yetiştirilen dindar ve kindar oğlanlar internet üzerinden küfürlerle saldırmaktan sahada taşla saldırıya geçirildi.
  Polis elinde çöp olmayn insanlara plastik mermi, tazyikli su, biber gazı kullanıp, kızları kadınları bile darp ederek tutuklarken bu oğlanların planlı, hazırlrklı, yaralamaya hatta ölümlere yol açabilecek terörist eylemlerini engellemekte gecikmiş ve yetersiz kalmış.
  Bu saldırgan oğlanlar da buna biliyor ve güveniyor olmalı ki aleni hazırlanıp saldırıya hazır konuşlanmışlar. Birkaçı gözaltına alınsa da çaylarını içerken ifadelerini verir çıkarlar.
  İşte korktukları bu yürüyüş tam da bunlara ve tüm haksızlıklara, çifte standarda karşı.
  Saldırılar devletin en üst kademelerinden başlayarak bu oğlancıklara kadar dalga dalga büyütülüyor. toplum alıştıramıyor. birlikte yaşama isteği gittikçe azalıyor.
  Sorumluların konuşmalarında toplumu ayrıştırıp gerecek sözler kullanmaktan
  Özellikle geri durmaları gerekir.
  Bu ülke hepimizin. Aynı geminin yolçularıyız. Batarsa hep birlikte batarız.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.