27 Haziran 2017 23:17

Düzce'de Adalet Yürüyüşü kampının alanına gübre döküldü

Adalet Yürüyüşü'nün 13. gününde Düzce kent merkezinde kamp kurulan yere hayvan gübresi döküldü.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, başlatılan Adalet Yürüyüşü'nün 13. gününde, Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, kamp kurulan bölgeye gibre döküldüğünü Twitter hesabından duyurdu.

CHP'DEN TEPKİ

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, kamyondan tezek döküldüğünü söyleyerek, "Biz de tezek kokusunu aldık. Biz anadolu çocuğuyuz tezek kokusu bizi rahatsız etmez. Fakat yapılan şeyin adı provokasyondur. Lakin şunu söylemek lazım. Biz bütün gün özellikle görevlendirilmiş, bindirilmiş kıtalar tarafından bizim kitlemiz provoke edilmeye çalışıldı. Biz alkışlarla yürüdük asla bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Tek bir kişinin provokasyonuna gelmeyeceğiz. Hiçbir şekilde bunlara karşılık vermeyeceğiz. Bizim hiç kimseyle hesabımız yok. Bizim hesabımız sadece adalet hesabıdır. Adalet için yürüyoruz, kimseyle kavga etmiyoruz, kimseyle dövüşmüyoruz. Yapılan işler bunlardır. Şu tezek görüntüsünü hep beraber görün. Onların arzu ettiği şekilde karşılık vermeyeceğiz. Bu yürüyüş bir pasif direniştir. Bu yürüyüşte onların istediği provokasyon araçları hiçbir zaman olmayacaktır. Ellerinden gelenleri yapsınlar bugün yapmak istedikleri şeyi bu kitleyi provoke etmektir" dedi.

Milletvekili Mahmut Tanal da twitter hesabından yaptığı açıklamada eylemin bireysel değil organize bir eylem olduğunu süyleyerek sürücünün yakalanmasını istedi.

GÜBREYİ DÖKEN ARAÇ BULUNDU, ALAN TEMİZLENDİ

Tepkiler üzerine polis tarafından başlatılan arama sonrası, gübreyi döken araç plakası gizlenmiş olarak yol kenarında terk edilmiş bir şekilde bulundu. Kamp alanındakiler ve CHP'li vekillerin tepkilerinin ardından alana dökülen hayvan gübreleri itfaiye tarafından kaldırılarak alan temizlendi.

GÖZALTINA ALINDI

Yola gübre dökerek alandan kaçan kamyon sürücüsü yakalandı. Araç sürücüsüne 3 bin lira ceza kesilirken, İ.Ç., S.A.S., ile S.A. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar emniyetteki işlemleri ardından “Çevreyi kasten kirletmek” suçundan sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 3 kişi savcılıktaki ifadeleri ardından serbest bırakıldı.(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ABD Suriye’yi yine tehdit etti

SONRAKİ HABER

Portekiz’le Şili final yolunda karşı karşıya

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...